هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

یراق آلات پنجره ی دوجداره ی upvc
یراق آلات پنجره ی دوجداره ی upvc

یراق آلات درب و پنجره دوجداره، امنیت پنجره های دوجداره ی یو پی وی سی را افزایش داده و با طرح های زیبا، درب و پنجره ها را از چهار جهت قفل می کنند. این پنجره ها به راحتی با چرخش دستگیره به قابشان محکم می‌شوند.

پیشرفت، توسعه و نوآوری در صنعت تولید یراق آلات درب و پنجره، همواره وجود داشته و امروزه تنوع زیادی از یراق آلات بوجود آمده است. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین انواع یراق آلات پنجره دوجداره می‌پردازیم.

حتما بخوانید:”نحوه دوحالته کردن پنجره تک حالته و هزینه آن

یراق بازشو

یراق آلاتی با نام بازشو در درب و پنجره دوجداره استفاده می شود. بازشوها در انواع مختلف بازشوهای یک حالته،‌ دوحالته، کلنگی، کشویی، فولکس واگنی، تاشو و فرانسوی می‌باشد.

در یراق بازشوی کلنگی، نقطه دید از روبه‌رو مسدود می شود. در بازشوهای دو حالته، باز شدن پنجره بر روی دو محور عمودی و افقی اتفاق می افتد و این بازشوها عایق خوبی در برابر رطوبت و آب هستند.

در یراق‌ بازشوهای کشویی،‌ محدودیت فضا داریم و به همین دلیل به شکل کشویی باز و بسته می شوند. یراق آلات پنجره های دوجداره فولکس واگنی از یراق آلات کشویی کاربردی تر و عایق بندی بیشتری دارند.

حتما بخوانید:”درب و پنجره دوجداره ضد سرقت

اسپانیولت

اسپانیولت یا قفل درب یکی از مهم‌ترین یراق آلات پنجره‌ دوجداره است. آلیاژ مورد استفاده در اسپانیولت تاثیر مهمی بر کیفیت درب و پنجره دوجداره می‌گذارد، زیرا در صورت عدم کیفیت این آلیاژ، فشار بر روی دستگیره‌ها افزایش می یابد و از کار می افتد.

دستگیره

جنس دستگیره ی پنجره های upvc، از آلومینیوم یا پلاستیک است، کیفیت دستگیره ی پنجره ی دو جداره، طول عمر اسپانیولت و پنجره را افزایش می دهد.

در هنگام نصب دستگیره ی پنجره های دوجداره ی upvc باید ارتفاع دستگیره را در نظر گرفت، زیرا ارتفاع دستگیره مانند اهرم عمل می کند و فشار کمتری را در زمان باز و بسته شدن به آن وارد می کند.

دستگیره هایی که دارای ارتفاع کمتری هستند، زودتر می شکنند. همچنین پیچ دستگیره باید از آلیاژ با کیفیت ساخته شده باشد که شکسته نشود.

سیلندر

یکی دیگر از پرکاربردترین یراق آلات درب و پنجره، سیلندر است. یکی از بهترین انواع سیلندرهای درب و پنجره، از جنس برنج همراه با روکش آلومینیوم تهیه میگردد. بهترین نوع سیلندر به سایز، آکس و نوع پروفیل درب و پنجره بستگی دارد.

لولا

وزن استاندارد لولای پنجره های تک حالته تقریبا ۸۰ گرم  می باشد، اگر به دلیل افزایش قیمت، وزن آن کمتر از این مقدار باشد لولا شکسته می شود و آسیب جدی به پنجره وارد می شود.

زبانه قفل

زبانه ی قفل باید طوری طراحی شود که در موقع باز و بسته شدن درب زبانه، در جای خود قرار گیرد و از فشار به روی لولاها جلوگیری کند. حداقل وزن لولا نیز باید برابر با ۱۱۰ گرم باشد تا در برابر شکستن مقاوم باشد.

حتما بخوانید:”درباره پنجره دوجداره upvc تک حالته چه میدانید؟

 

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها