هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

چگونه توری پنجره ی upvc را شستشو دهیم؟
چگونه توری پنجره ی upvc را شستشو دهیم؟

پنجره های دوجداره upvc، امروزه در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده ی بیشتری قرار می گیرند. برای جلوگیری از ورود حشرات در فصول گرم سال نیز از توری پنجره استفاده می شود.

همانطور که می دانیم توری پنجره ها در معرض آلودگی های محیطی است، زیرا هوای آلوده از آن عبور می کند و گرد و غبار روی توری می نشیند، بنابراین نظافت و شستشوی توری امری اجتناب ناپذیر است.

مطالعه ی بیشتر: “انواع توری پنجره ی دوجداره ی upvc

در نظافت توری ها، باید به شکل آن ها توجه کنیم. توری های پلیسه نسبت به توری های فلزی، گرد و غبار کمتری جذب می کنند و در شهرهای آلوده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

برای تمیز کردن توری پلیسه لازم است در ابتدا نوع فریم پنجره را تشخیص دهیم و سپس فریم را از قاب پنجره جدا کنیم. تمیز کردن توری جدا شدنی، راحت تر است و می توان تمام قسمت های آن را تمیز کرد. توری های پلیسه از نظر فریم داخلی به دو دسته ی تک فریم و دابل فریم تقسیم می شوند که در نظافت آن ها اثر گذار است.

شستشوی توری پلیسه

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، توری پلیسه به دو دسته ی تک فریم و دابل فریم تقسیم می شود. در توری تک فریم به دلیل پیچ شدن توری به چارچوب، امکان خارج کردن آن وجود ندارد، در اینصورت می توان آن ها را مانند توری ثابت تمیز کرد. در اینصورت از پارچه ای خیس، اسپری همه کاره و فرچه های شستشوی بطری و یا مسواک، برای تمیز کردن گرد و غبار و چربی روی توری استفاده می کنیم.

راه حل دوم برای شستشوی توری پلیسه ی ثابت، بازکردن قاب از پنجره است. در اینصورت با استفاده از پیچ گوشتی، همه ی پیج های اتصال را باز کنید و توری را شستشو دهید.

در توری های دابل فریم، قاب به راحتی از دو فریم قابل جداسازی است. در این حالت توری را جمع می کنیم و فریم را از قاب جدا می کنیم و به راحتی با آب و مواد شوینده شستشو می دهیم. در هنگام جداسازی و قراردادن فریم دقت کنید تا آسیبی به توری وارد نشود.

نحوه ی تمیز کردن توری ثابت

تمیز کردن توری ثابت مشابه توری جدا شدنی و پلیسه است، اما باید آن را در جای خودش تمیز کنید. به دلیل ظرافت توری و خم شدن آن، ابتدا گردو غبار پنجره را تمیز کنید. سپس از اسپری همه کاره و یک اسفنج یا برس نرم استفاده کرده و توری و چارچوب در و پنجره را تمیز کنید تا آلودگی ها پاک شوند. هرگز سیم ظرفشویی یا اشیا زیر و برنده را روی توری نکشید.

دفعات نظافت توری در و پنجره

انواع مختلف توری پنجره را باید دو بار در سال تمیز کنید. همچنین سعی کنید به صورت هفتگی گرد و غبار توری ها را پاک کنید.

 

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها