هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

پنجره ی دوجداره ی upvc فایبرگلاس
پنجره ی دوجداره ی upvc فایبرگلاس

فایبرگلاس پوششی از ترکیب مواد نفتی و پشم شیشه است. امروزه در دنیا برای جلوگیری از پوسیدگی و از بین رفتن مخازن آب و اسید از فایبرگلاس استفاده می کنند. فایبرگلاس بسیار سبک و مستحکم می باشد و همین امر باعث شده انواع قطعات از جمله سپر انواع خودروها، انواع ایرانیتها، سیلوهای سیمان، مخازن نگهدارنده مایعات مختلف، از فایبرگلاس استفاده کنند.
فایبرگلاس کامپوزیتی از الیاف شیشه با مواد پلیمری است. در این نوع از فایبرگلاس که از پشم شیشه به عنوان ماده ی تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود. انواع رزین ها که در ساخت مخازن فایبرگلاس عبارتند از: پلی استر، ونیل استر، اپوکسی می باشد.

پنجره ی دوجداره ی upvc فایبرگلاس

پنجره دوجداره ی upvc فایبر گلاس از رزین پلی استر به عنوان ماده پایه و الیاف شیشه جهت مقاومت در برابر نیروهای کششی تشکیل شده اند. به کار بردن پنجره دوجداره فایبرگلاس یکی از راه های کاهش مصرف انرژی می باشد.
در حالت کلی UPVC ماده ی شیمیایی است که مواد اولیه آن سنگ نمک و نفت است، این مواد طی فرآیندهای شیمیایی تبدیل به پودر سفید رنگی به نام UPVC می‌شود. جداره های پنجره‌های UPVC فایبرگلاس با گازهای آرگون یا کریپتون پر شده و عایق بسیار خوبی در برابر صدا است.
یکی دیگر از ویژگی‌های پنجره‌های UPVC فایبرگلاس، سبکی آن‌ است. سبکی و در عین حال قدرت مکانیکی بالای این پنجره‌ها امکان جابجایی و نصب این پنجره ها را در ساختمان ها فراهم کرده است.
نصب پنجره‌های UPVC فایبرگلاس بسیار ساده است زیرا به راحتی برش می‌خورد سپس آن را جوش داده و در یک قاب به محل مناسب نصب می‌شود.
امروزه تولید پنجره‌های UPVC فایبرگلاس رونق بسیار زیادی دارد. قابل بازیافت بودن این نوع پنجره‌ها یک مزیت بسیار ویژه ای است، از این رو این صنعت در ایران بسیار فعال است.

مزایای پنجره‌های UPVC فایبرگلاس

پنجره ی فایبرگلاس عایق های صوتی و حرارتی خوبی هستند، این پنجره ها از ورود گرد و غبار به داخل جلوگیری می کنند و از طرفی مستحکم و غیر قابل اشتعال هستند.
مزایای دیگر پنجره های یو پی وی سی فایبرگلاس عبارتند از:
تنوع در طرح و رنگ
کاهش هزینه ی گرمایشی و سرمایشی
حفاظت از محیط زیست
عدم نیاز به رنگ‌آمیزی
غیر قابل اشتعال
عایق گرما و سرما
عایق صوتی
جلوگیری از ورود گرد و غبار به درون ساختمان

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها