هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

پنجره ی دوجداره ی خم و قوس دار upvc و مزایای آن
پنجره ی دوجداره ی خم و قوس دار upvc و مزایای آن

پنجره ی دوجداره خم یا قوس دار upvc، یکی از انواع پنجره هایی است که برای نمای ساختمان زیبایی چشم گیری ایجاد می کند. در سال های اخیر، مهندسان در ساخت بسیاری از برج ها و مجتمع ها از پنجره های قوس دار استفاده می کنند. همچنین در طراحی های سنتی، پنجره های قوس دار جایگاه ویژه ای داشتند. این پنجره ها در درب های بالکن و یا ورودی مجتمع کاربرد دارند.

پنجره های قوس دار هلالی در ساختمان های با معماری سنتی و مدرن به کار می روند. پنجره دوجداره ی قوس دار بلند، لولایی و پنجره های بسیار عریض سایبانی هستند که این امر باعث ورود نور بیشتر به ساختمان شده و تهویه مناسب تری را ایجاد می کنند.

خم پروفیل یو پی وی سی

دستگاه های خم کن یو پی وی سی، پروفیل های یو پی وی سی را به شکل های هلالی و قوسی در می آورند. دستگاه های خم کن قابلیت اجرای خم های بزرگ تا ۶ متر را دارد. دستگاه خم پروفیل upvc به دو شکل حرارتی و روغن داغ یا گلیسیرین است ولی در نوع حرارتی پروفیل ها کمتر کثیف شده و شکل خود را حفظ می کنند. این نوع پنجره در اشکال شکسته و هلالی نصب می شود. پروفیل upvc قابلیت شکل پذیری خوبی دارد و ایجاد خم های هلالی، مثلثی، نیم دایره، دایره و بیضی را امکان پذیر می کند.

مزایای پنجره های خم و قوس دار

عایق گرد و غبار
عایق باد و باران
عایق صوتی
صرفه جویی در مصرف انرژی
طرح های مختلف، هلالی، قوس دارو اشکال غیرمنظم
مقاوم در مقابل نور خورشید
مقاوم در برابر عدم زنگ زدگی

ساخت پنجره دوجداره قوس دار یو پی وی سی

برای ساخت پنجره ی دوجداره خم ابتدا قوس پنجره مورد نظر محاسبه و اندازه ی خم تنظیم می شود. سپس پروفیل های دوجداره ی یو پی وی سی در دمای ۱۵۰ درجه ی سانتیگراد در کوره ی بخار قرار داده می‌ شود تا بتوان آن را شکل داد، پروفیل را از کوره بیرون می آورند و روی شابلون قرار می دهند تا فرم مورد نظر را به آن بدهند. ولی خم کردن پروفیل پنجره یو پی وی سی به وسیله دستگاه پرهزینه بوده وعایق خوبی ندارد.

قیمت پنجره دو جداره ی خم و قوس دار UPVC

عرض و ارتفاع پنجره، تعداد بازشوها، تعداد یراق‌آلات مصرفی بر قیمت پنجره ی دوجداره ی یوپی وی سی خم تاثیرگذار است. همچنین مقدار پروفیل مصرفی آن‌ نیز فاکتوری تاثیرگذار بر قیمت این پنجره ها می باشد. انتخاب طرح قاب‌ها و بازشو، عامل تاثیرگذار دیگری بر قیمت این پنجره هاست.

 

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید