هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

پنجره ی دوجداره ی ترمال بریک و مزایای آن
پنجره ی دوجداره ی ترمال بریک و مزایای آن

استحکام درب ها و پنجره های آلومینیومی نسبت به چوبی بالاتر است، این پنجره ها در مقابل عناصر جوی مقاوم هستند ولی از آنجایی که آلومینیوم رسانا است باعث اتلاف انرژی می شود، به منظور حل این مشکل، عایقی به نام ترمال بریک بین داخل و خارج از قاب پنجره به کار می برند.
درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک در عین زیبایی و ظرافت، تمامی مزایای پنجره های یو پی وی سی را نیز دارند.
کلمه ترمال بریک یعنی شکست حرارتی که در این سیستم به دلیل شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت این عنوان به آن اطلاق می شود.
در سیستم درب و پنجره ی ترمال بریک، تیغه ی پلی آمیدی از انتقال حرارت ازیک سطح به سطح دیگر جلوگیری می کند و هیچ انتقال حرارتی از طریق پروفیل آلومینیوم صورت نمی گیرد، به بیانی دیگر پروفیل های ترمال بریک از دو مقطع پروفیل آلومینیومی مجزا که به وسیله تیغه های پلی آمید به هم متصل شده اند، تشکیل می شوند. از مزایای دیگر این تیغه، بالا بودن استحکام مقاومت در برابر اشعه فرابنفش و طول عمر بالامی باشد.
پلی آمید در برابر مواد شیمیایی و اشعه یو وی، خواص خود را حفظ می کند. از دیگر مزایای آن بالا بودن استحکام و طول عمر بالا می باشد. تیغه پلی آمید مانع انتقال حرارت از یک سطح به سطح دیگر میشود،  در واقع نام ترمال بریک به دلیل ایجاد شکست حرارتی و ممانعت از انتقال حرارت می باشد.
پنجره ی ترمال بریک بهره وری انرژی را با کنترل حالت های مختلف انتقال حرارت افزایش می دهد، در واقع ساختار پنجره ترمال بریک به نوعی است که با جدا کردن قطعات فلزی خارجی از داخل باعث کاهش میزان گرما یا سرما می شود. این ویژگی در این پنجره ها به “شکست حرارتی” معروف است.

مزایای پنجره های ترمال بریک

پنجره‌های دوجداره ترمال بریک، حرارت، صوت و رطوبت را حدود صد برابر کمتر از پنجره‌های معمولی آلومینیومی انتقال می‌دهند، همچنین این پنجره‌ها در برابر انتقال حرارت و اشتغال بسیار مقاوم هستند.

پنجره‌های دوجداره ترمال بریک سبک هستند و دوام بالایی دارند و هزینه ی نگهداری زیادی به دلیل اینکه کمتر دچارخوردگی می‌شوند، ندارند.
پنجره های دوجداره ی ترمال بریک ساختاری انعطاف پذیر دارند و به همین دلیل در مناطق زلزله‌خیز به کار می روند.
قسمت‌های داخلی و خارجی پنجره ی ترمال بریک می‌تواند رنگ‌های متفاوتی داشته باشد و می توان بر اساس سلیقه ی افراد از پنجره با رنگ‌های متنوع استفاده کرد.
مزایای دیگر
قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست
مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
مقاوم در برابر فشار باد
زیبایی و سبکی فوق العاده
ایمن در مقابل سرقت و زلزله
مقاوم در برابر تغییر رنگ

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها