هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

پنجره های upvc بهتر است یا ترمال بریک؟
پنجره های upvc بهتر است یا ترمال بریک؟

پنجره های عایق حرارتی در سال های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند. این پنجره ها از هدر رفتن انرژی و ورود آلودگی صوتی به بیرون جلوگیری می کنند. معروفترین درب و پنجره های عایق حرارتی، upvc و ترمال بریک هستند.
پس از پنجره های قدیمی آلومینیومی پنجره های upvc روی کار آمدند که با توجه به جنس پلاستیکی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفتند.
آلومینیوم رسانای گرماست به همین دلیل محققان اقدام به طراحی پروفیل های پنجره ترمال بریک کردند که این پروفیل ها با قرار گرفتن یک لایه پلی آمید در بین دو پروفیل آلومینیومی، مشکل انتقال حرارتی را ندارند.
پنجره‌های دوجداره ی upvc همانند پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک، عایق حرارتی و صوتی خوبی هستند اما باید توجه کرد شرایط محیط زندگیتان با کدام پروفیل سازگاری بهتری دارد. در این مقاله به مقایسه پنجره ترمال بریک و upvc خواهیم پرداخت.

طرح و رنگ بندی پنجره

پروفیل upvc سفید هستند، البته پروفیل های یو پی وی سی دارای رنگ بندی و طرح‌های مختلفی به صورت لمینت می باشد. پنجره‌های ترمال بریک معمولاً رنگ‌های ثابت و مشخصی دارند و به دو صورت الکترواستاتیکی پودری و آنادایز رنگ آمیزی می شود. پوشش آنادایز مقاومت بهتری در مقابل نور خورشید و خط و خش دارد.

تاثیر شرایط آب و هوایی روی پنجره

یکی از عواملی که در انتخاب پروفیل تاثیرگذار است، انتخاب پروفیلی است که با شرایط آب و هوای محیط سازگار باشد. پنجره‌های آلومینیومی ترمال بریک برای مناطق گرم و خشک مناسب هستند و در شرایط جوی همچون رطوبت و گرما مقاومت خوبی دارند. اگر قصد استفاده از این محصولات در آب و هوای نامناسبی را دارید، از پروفیل های ترمال بریک آنادایز استفاده کنید.

پروفیل‌های upvc در مناطقی با تابش طولانی نور خورشید بعد از گذشت مدتی از عملکردشان کاسته می شود. البته اگر این پروفیل ها از استاندادهای خاصی پیروی کنند برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب هستند.

عایق بندی

پنجره های ترمال بریک و upvc از نظرعایق بندی مشابه اند. اما پنجره‌های دوجداره ی upvc به علت جنس مواد به کار رفته در آن از پنجره‌های ترمال بریک عملکرد نسبتا بهتری دارند. از طرفی کیفیت شیشه ی مورد استفاده در این پنجره ها کیفیت نهایی عایق بندی را مشخص می کنند.

مقاومت پنجره در برابر فشارهای فیزیکی

در پنجره های upvc از گالوانیزه استفاده می شود و بالاترین مقاومت را در پروفیل ها ایجاد می کنند. البته هر چه ابعاد پنجره بزرگتر باشد باید از پروفیل های مقام تری استفاده کرد. اما پنجره های ترمال بریک دارای مقاومت بالاتری هستند و از طرفی قیمت بالاتری نیز دارند و به همین دلیل از آن ها برای طبقات بالایی در ساختمان های بلند استفاده می شود.

ارزشمند بودن

عده ای از معماران عقیده دارند زمانی که شما از پنجره های آلومینیومی ترمال بریک استفاده می کنید، اگر بعد از 20 سال خانه خود را تخریب کردید می توانید آلومینیوم آن را به قیمت روز بفروشید، اما این در حالی است اگر از پنجره های upvc استفاده کنید بعد از تخریب ساختمان نمی توانید ضایعات پنجره را بفروشید، چون ارزش خاصی ندارد.

سبک سازی ساختمان

وزن پنجره های upvc نسبت به پنجره های آلومینیومی ترمال بریک بیشتر است و برای سبک سازی ساختمان از پنجره های ترمال بریک استفاده می کنند.

قیمت

قیمت پنجره‌های ترمال بریک ۲ تا ۳ برابر قیمت پنجره‌های دوجداره upvc است و به همین دلیل افراد پنجره‌های upvc را برای بازسازی یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود انتخاب می کنند.

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید