هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

درب و پنجره ی دوجداره ی آکاردئونی، کاربرد، مزایا و معایب آن
درب و پنجره ی دوجداره ی آکاردئونی، کاربرد، مزایا و معایب آن

پنجره ی آکاردئونی را به زبان انگلیسی Fold and Slie می نامند که یکی از انواع مدل های بازشو پنجره دوجداره است و در معماری ساختمان ها زیبایی خاصی را ایجاد می کند. این نوع از پنجره ها در طبقات همکف رو به حیاط، بالکن و بسیاری از فضاهای دیگر به کار می روند.
پنجره ی دو جداره ی آکاردئونی همان پنجره دوجداره است که با یراق‌آلات مدرن خود به شکل آکاردئونی باز و بسته می شود و همانطور که از نام این پنجره ها پیداست شما می توانید به هر میزانی که می خواهید پنجره ی خود را باز کنید. طراحی این پنجره‌ها نیاز به حساسیت و دقت بالایی دارد و باید در ساختار آن ها الزامات گوناگونی رعایت شود، بنابراین پیچیدگی ساخت بالایی دارد.
پنجره های دو جداره ی اکاردئونی در مقایسه با دیگر پنجره های دوجداره، فضای کمتری اشغال می کنند و تمامی قسمت های پنجره به یک سمت هدایت می شوند.
پنجره های آکاردئونی در تمامی شهرها به کار می روند و آب و هوا تاثیری در کیفیت آنها نخواهد گذاشت. بسیاری از ویلاهای شمال کشور از این مدل پنجره ها استفاده می کنند. همچنین علاوه بر شهرهای شمالی در شهرهای جنوبی نیز از این مدل پنجره ها استفاده می شود.

کاربرد پنجره‌های دوجداره ی آکاردئونی

ویژگی اصلی این پنجره‌ها ی دو جداره، باز شدن کامل آنها است. این ویژگی باعث می شود که تصویر و منظره‌ ی پنجره به راحتی مشاهده شود و چشم انداز زیبایی داشته باشیم. بنابراین اگر پنجره ی شما چشم انداز بی نظیری دارد و حداقل سه متر عرض دارد پنجره آکاردئونی را به شما توصیه می‌کنیم.
از کاربردهای این پنجره‌ها، استفاده از آن ها در خانه‌های کوچک است. در اینصورت شما می توانید بالکن خانه کوچک خود را به مکانی کاربردی تبدیل کنید و شما قادر خواهید بود بالکن خود را فصل های گرم سال به حالت کاملا باز و در فصل های سرد سال به صورت پوشیده داشته باشید.
از این پنجره ها در برخی از خانه‌ها می‌توان به جای دیواراستفاده کرد. در اینصورت با باز کردن کامل کاردئون، فضایی بزرگ ایجاد می شود. به عنوان مثال گاهی اوقات می توانیم به طور موقت بین سالن پذیرایی، حال و اشپزخانه دیوار ایجاد کنیم و یا این محیط ها را با هم یکی کنیم .

مزایای پنجره ی دو جداره ی آکاردئونی

. این پنجره ها یکی بهترین محصولات در بازار است،  مزایای پنجره ی دو جداره ی آکوردئونی بسیار زیاد می باشند. این پنجره ها ظاهر زیبایی دارند، فضای کمی اشغال می کنند و شما می توانید آن ها را به میزان دلخواه باز کنید.

معایب پنجره ی دو جداره ی آکاردئونی

پنجره های آکاردئونی مزایای زیادی دارند، اما معایب و محدودیت هایی نیز دارند. زیرا برای تولید آن ها نیاز به استفاده از پروفیل های خاصی است، در این پنجره ها حداکثر و حداقل عرض و ارتفاع را باید در نظر گرفت، البته این معایب در کنار مزایای زیاد آن قابل چشم پوشی است.

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها