هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

ویژگی های درب و پنجره ی upvc و کاربرد آن
ویژگی های درب و پنجره ی upvc و کاربرد آن

درب و پنجره های دو جداره از جنس UPVC ساخته می شوند و از استحکام و مقاومت بسیار بالا در برابر عوامل متعدد، برخوردار هستند. یو پی وی سی نوعی ترموپلاستیک و از مشتقات نفت و گاز است که در اثر یک فرآیند پلیمری ایجاد می شود. UPVC مخفف Unplasticized Poly Vinyl Chloride است و ماده اصلی ساخت پروفیل درب و پنجره های دو جداره محسوب می شود. میل این ماده نسبت به ترکیب بسیار کم است، از این رو دوام زیادی دارد. ماده اصلی تشکیل دهنده UPVC پلیمر PVC است که میل به ترکیب با اکسیژن دارد و در برابر گرما و نور نیز مقاومت آن کم است. به همین دلیل یک پایدار کننده به آن اضافه می کنند تا مقاومت آن افزایش یافته و در برابر عوامل مختلف واکنش نشان ندهد. پایدار کننده هایی نظیر کلسیم دوام پی وی سی را در شرایط مختلف اقلیمی و فیزیکی افزایش می دهد و در اثر گذشت زمان تغییری در مقاومت آن ایجاد نمی کند.

هنگامی که پنجره های با کیفیت به عنوان مانعی برای ورود سر و صدا به داخل خانه می باشد، عامل طراحی پنجره بسیار حائز اهمیت می باشد.

در عصر حاضر درب و پنجره های دو جداره UPVC به نوعی عایق صوتی مشهور هستند. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت میزان سر و صدا در محیط بیرون از ساختمان نیز افزایش یافته و آلودگی صوتی در همه جا شیوع پیدا کرده است. سر و صدای زیاد فعالیت های مغزی را با کندی مواجهه می کند و بر شنوایی انسان نیز تاثیرات مخرب می گذارد. محیط آرام و به دور از هر نوع آلودگی صوتی، آرامش ذهنی و جسمی را به ارمغان می آورد و سلامتی را ارتقاء می دهد. یکی از روش های موثر در کاهش آلودگی های صوتی و جلوگیری از ورود آن به محل کار و زندگی، استفاده از درب و پنجره دو جداره است. سیستم این درب و پنجره ها آرامش و راحتی را به همراه داشته و حدالقل صدای ممکن را انتقال می دهد. یکی از مشکلات زندگی در شهرهای شلوغ و بزرگ پدیده آلودگی صوتی است، بنابراین با نصب درب و پنجره دو جداره می توان میزان صدا را تا ۴۰ دسی بل کاهش داد.

ویژگی های درب و پنجره‌های UPVC:

1-استحکام

2-زیبایی فوق‌العاده

3-صرفه جوئی در مصرف انرژی تا 40%

4-کاهش آلودگی صوتی

5-حفظ محیط زیست از طریق بازیافت

6-مانع ورود گردو غبار و دود و گازهای موجود از محیط بیرون به داخل

7-مقاوم در برابر شرایط مختلف آب و هوایی

8-مقاوم در مقابل نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشید

9-عدم اشتعال در هنگام آتش سوزی و حریق

10-مقاوم در برابر زنگ زدگی ،خوردگی و رطوبت هوا

11-ایمن در برابر سرقت

12-مقاوم در برابر عوامل خوردگی اسیدها و بازها و موارد شیمیایی

13-مقرون به صرفه

14- تنوع در طرح و نوع بازشوها

15-تقویت مضاعف با استفاده از پروفیل گالوانیزه

16-قابلیت استفاده از روکشهای رنگی

کاربرد درب و پنجره ی یو پی وی سی (UPVC)

یو پی وی سی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و مزایای زیاد کاربردهای فراوانی دارا می باشد. در صنعت ساختمان سازی از این مواد در ساخت درب های یو پی وی سی و پنجره ها یو پی وی سی استفاده می کنند. تنوع طرح و رنگ این نوع محصولات عالی است. انواع پنجره های upvc به صورت پنجره UPVC ثابت، پنجره UPVC تک حالته، پنجره یو پی وی سی دو حالته، سایبانی، پنجره یو پی وی سی آکاردئونی ، پنجره یو پی وی سی (UPVC) فرانسوی یا دو لنگه ، پنجره یو پی وی سی بالکنی و سرویسی و پنجره دوجداره upvc فولکس واگنی ( کشویی ) برای فروش در بازار موجود می باشند. علاوه بر این upvc در مصارف دیگری نظیر ضربه گیرها، رنگ ها، پرکننده ها، کرکره ها، کفپوش ها، لوله ها، سقف و …کاربرد دارد. اما بی گمان صنعت ساخت پنجره یکی از پرکاربردترین حوزه استفاده از یو پی وی سی به شمار می آید.

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها