هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

نقش شیشه ی دوجداره در پنجره ی UPVC و مزایای آن
نقش شیشه ی دوجداره در پنجره ی UPVC و مزایای آن

وجود شیشه ی دو جداره یکی از دلایل کاربردی بودن پنجره دوجداره است. این شیشه می تواند از هر نوعی همچون شیشه رفلکس، شیشه سکوریت، شیشه لمینت و غیره باشد.
شیشه دو جداره از دو لایه شیشه موازی تشکیل شده است، در بین دو لایه شیشه پروفیلی از جنس آلومینیوم قرار می گیرد. در پنجره دو جداره ی upvc، فضای بین شیشه را با هوا، عایق صوتی و یا عایق حرارتی یا ترکیبی از آن ها پر می کنند. یکی از ویژگی های پنجره دو جداره ی upvc نسبت به پنجره های معمولی، عایق صوتی و حرارتی است. وجود گاز آرگون بین دوشیشه موجب می شود که عایق بسیار خوبی در برابر صدا و حرارت باشد، این گاز باعث می شود تعاملی بین فضای داخلی و خارجی وجود نداشته باشد. البته مواردی از جمله نوع پروفیل و لاستیک های مورد استفاده نیز باعث افزایش مزیت این پنجره ها خواهد شد.
در ساختار شیشه دوجداره از دو لایه شیشه استفاده شده است که با استفاده از یک اسپیسرو چسب مخصوص به یکدیگر متصل شده اند. در تولید شیشه ی دوجداره مواردی از جمله ضخامت شیشه، چسب، اسپیسر، خلاء، رطوبت گیرو گاز آرگون اهمیت ویژه ای دارد.

مزایای شیشه ی دوجداره

• عایق صوتی و حرارتی
• جلوگیری از ورود گرد و غبار
• مقاومت بالا در صورت استفاده از شیشه ی مناسب
با توجه به این که پنجره ها از مهم ترین قسمت ها برای انتقال دما بین فضای داخلی منزل به خارج منزل می باشند بنابراین از ویژگی های بارز آن ها این است که از شیشه دوجداره یا سه جداره برای عایق بندی آن ها نیز استفاده شود. امروزه عایق بودن شیشه های دوجداره در پنجره upvc از اهمیت بالایی برخوردار گشته است.
زمانی که شما از یک شیشه ساده در پنجره ی خود استفاده کنید، در زمستان گرمای داخل خانه تلف می شود و در تابستان هم سرمای داخل اتلاف می شود. همانطور که قبلا ذکر کردیم هوا و گاز دو عنصر بسیار اصلی تشکیل دهنده ی شیشه دوجداره می باشند همین امر موجب برتری شیشه های دوجداره نسبت به شیشه های ساده شده است.

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید