هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

مواردی که در خرید پنجره ی upvc باید به آن توجه کنیم؟
مواردی که در خرید پنجره ی upvc باید به آن توجه کنیم؟

در هنگام خرید پنجره ی upvc دوجداره، یکی از مشکلاتی که اکثرا خریداران با آن مواجه می شوند، اختلاف قیمت پنجره در بین شرکت های تولید کننده ی مختلف است. علت این امر این است که قیمت پنجره ی دوجداره ی یو پی وی سی به عوامل مختلفی از جمله، نوع پروفیل، گالوانیزه، یراق آلات، نوار درزبند، طراحی پنجره و شیشه و …. بستگی دارد و در هنگام خرید باید به این موارد توجه کنیم.

مطالعه ی بیشتر: “عوامل موثر بر قیمت پنجره ی دوجداره ی upvc

اهمیت نوع پروفیل

یکی از اصلی ترین فاکتورهایی که هنگام خرید پنجره ی upvc باید به آن توجه کنیم، پروفیل مصرفی در پنجره ی دوجداره است. امروزه پروفیل های آهنی و آلومینیومی استفاده ی چندانی ندارند، زیرا مزایای کمی دارند و از طرفی باعث اتلاف انرژی می شوند. پروفیل های نسل جدید مانند ترمال بریک و یو پی وی سی مزایای بیشتری دارند و مورد استقبال قرار می گیرند.

در انتخاب پروفیل پنجره ی دوجداره ی upvc، ضخامت دیواره‌ی پروفیل مهم است و بر اساس استاندارد بین‌المللی این ضخامت بایستی 3 میلی متر باشد.

مطالعه ی بیشتر: “تفاوت پنجره ی ترمال بریک با یو پی وی سی

اهمیت یراق آلات

یراق آلات یکی از فاکتورهای مهم درب و پنجره ی upvc می باشد. نوع طراحی و اندازه ی پنجره‌ها بر کیفیت آن ها تاثیرگذار است. یراق آلات این پنجره ها در دو نوع ترکی و آلمانی در بازار وجود دارد. قیمت یراق آلات آلمانی بسیار بالا است، به همین دلیل برای کاهش قیمت، بدون افت کیفیت بهتر است از یراق آلات ترک استفاده شود.

خرید پنجره ی دوجداره ی upvc از شرکت های مطمئن باعث می شود شما با قیمت کمتر از کیفیت بالای درب و پنجره و یراق آلات مصرفی بهرمند شوید.

اهمیت گالوانیزه

یکی از فاکتورهای مهم بر کیفیت و قیمت پنجره ی دوجداره ی upvc استفاده از تقویت کننده ی گالوانیزه است. گالوانیزه ی داخل پروفیل upvc، استحکام پنجره را تقویت می کند. ورق گالوانیزه باید دارای ضخامت 1.5 میلی متر باشد.

اهمیت نوار درزبندی

نوار درزبند، فاکتور دیگری است که بر کیفیت پنجره ی دوجداره ی upvc تاثیرگذار است. نوارهای درزبندی که دارای لاستیک EPDM هستند، در درازمدت و با باز و بسته شدن مکرر، خاصیت ارتجاعی خود را از دست نمی دهند و مقاوم هستند. درزبندهای بی کیفیت در برابر اشعه ی فرابنفش خورشید پوسیده می شوند و خاصیت خود را از دست می دهند.

اهمیت شیشه ی دو جداره

فاکتور مهم دیگری که در کیفیت و قیمت درب و پنجره دوجداره تاثیرگذار است، نوع و جنس شیشه‌ی مورد استفاده است. یکی از مهم ترین ویژگی های یک شیشه ی خوب عایق بودن آن است.

شیشه های یک جداره در فصول گرم، باعث گرم شدن خانه و در فصول سرد باعث انتقال سرما به داخل می شوند. به دلیل عایق بودن هوا و گاز، در ساختار شیشه ی دوجداره از آن ها استفاده می شود.

در تولید این شیشه ها مواردی همچون چسب، ضخامت شیشه، خلاء و گاز آرگون و اسپیسر، حائز اهمیت می باشد.

 

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها