هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

مقایسه ی درب و پنجره ی آلومینیومی با UPVC
مقایسه ی درب و پنجره ی آلومینیومی با UPVC

آلومینیوم  فلزی سبک و از رایج ترین متریال در ساخت پروفیل پنجره است. در تولید درب و پنجره، آلومینیوم از آهن ایده آل تر است. پنجره های آلومینیومی از نظر فریم، رنگ، یراق آلات و بازشو، تنوع زیادی دارد و در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیر .
یو پی وی سی مقاومت بالاتری نسبت به پی وی سی داشته و در صنعت ساخت و ساز خصوصا ساخت قاب های درب و پنجره بسیار پرکاربرد است.
در ساخت و تولید در و پنجره های آلومینیومی مقدار زیادی از مواد شیمیایی و سمی استفاده می شود که برای محیط زیست مضر است. از طرفی این مواد سمی از سوی سازمان جهانی بهداشت، سرطان زا و خطرناک اعلام شده است. در ادامه ی مقاله به بیان تفاوت درب و پنجره ی یو پی وی سی می پردازیم.

تفاوت پنجره دوجداره upvc با پنجره آلومینیومی

مقاومت

مقاومت پنجره UPVC در برابر حرارت بسیار بالاست و در دماهای بالا آتش می گیرد، اما حرارت زیاد باعث از بین رفتن پنجره های آلومینیومی می شود و آسیب جدی به آن وارد می کند. از طرفی امکان پوسیده شدن پنجره های upvc به نسبت پنجره های آلومینیومی کمتر می باشد زیرا تمام اتصالاتی که در این نوع پنجره ها به کار رفته است به هم جوش خورده است، اما در پنجره های آلومینیومی پوسیدگی نیز ایجاد می شود و در برابر واکنش های شیمیایی مقاومت کمی را از خود نشان می دهد.

عایق بودن

آلومینیوم رسانا است و حرارت را از خود عبور می دهد و در نتیجه تولیدکنندگان ماده ای را به نام ترمال بریک به فریم پنجره ها اضافه می کنند. اضافه شدن این ماده به پنجره آلومینیومی موجب عایق شدن پنجره می شود اما فریم پنجره خاصیت یکپارچگی خود را از دست می دهد، از طرفی اضافه کردن این ماده باعث می شود قیمت پنجره افزایش یابد، پنجره UPVC نوعی عایق حرارتی است، یکی از ویژگی های این نوع پنجره استفاده از پروفیل های چند حفره ای در آن ها است. این حفره ها با عایق مخصوصی پر می شود که این امراز انتقال هوا جلوگیری می کند.

زیبایی

رنگی که برای پروفیل upvc به کار می رود، سفید رنگ است و اگر از روکش های لمینیتی برای این پنجره ها استفاده کنیم به صورت طرح دار است در نتیجه رنگ پنجره های یو پی وی سی زیباتر از رنگ پنجره های آلومینیومی باشد. رنگ پروفیل پنجره upvc دچار خوردگی نمی شود و تا پایان عمر ساختمان با توجه به مقاومت بسیار بالایی که دارد، زیبایی اولیه خود را در برابر عوامل فرسایشی حفظ خواهد کرد. اما در طی گذر زمان پنجره آلومینیومی زیبایی خود را از دست خواهد داد و رنگی که برای آن به کار می رود در اثر تغییر فصل ریخته می شود.

حفاظت از محیط زیست

اکثر افراد تصور می کنند که آلومینیوم ارزان تر از یو پی وی سی می باشد. در ساخت پنجره آلومینیومی از مواد شیمیایی سمی استفاده می شود که این مواد سرطان زا و سمی است. UPVC بسیار مقاوم و بادوام است و هیچ نوع ماده شیمیایی تولید نمی کند. جایگزین نمودن UPVC در ساخت پنجره باعث کاهش آسیب های محیطی می شود.

 

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید