هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

مزایای استفاده از پروفیل گالوانیزه در درب و پنجره ی upvc
مزایای استفاده از پروفیل گالوانیزه در درب و پنجره ی upvc

گالوانیزه پنجره ی دوجداره upvc، یکی از اصلی ترین قطعات آن محسوب می شود. پروفیل گالوانیزه برای افزایش مقاومت و تقویت درب و پنجره، با روکش زینک پوشانده می شوند. این روکش گالوانیزه به هیچ وجه جدا نمی شود و مقاوم است.

پروفیل گالوانیزه یو پی وی سی در داخل پروفیل اصلی یو پی وی سی به کار می رود. این پروفیل مقاومت و استقامت درب و پنجره را در برابر فشارهای وارده به آن افزایش می دهد. همچنین به علت حفظ کردن شکل پروفیل توسط گالوانیزه، رگلاژ درب و پنجره دوام بیشتری دارد.

ضخامت گالوانیزه ی پنجره ی upvc به محل مورد استفاده ی پنجره ی دوجداره ی upvc، بستگی دارد. اگر پنجره در مکانی تعبیه شود که فشارهای وارد شده به پنجره بیشتر باشد، در اینصورت ضخامت پروفیل های گالوانیزه نیز باید افزایش یابد. اگر در ساختمان های مرتفع، گالوانیزه با ضخامت نامناسب استفاده شود، در اینصورت مقاومت پنجره های آن در برابر فشار، کاهش می یابد و موجب تغییر شکل پروفیل، نفوذ آب و خرابی پنجره خواهد شد.

ضخامت گالوانیزه تقویت شده ی مصرفی باید بدرستی انتخاب شود که گالوانیزه تغییر شکل یافته باعث تغییر شکل پروفیل UPVC نشود. ضخامت ورق گالوانیزه از 1 تا 2 میلیمتر است و بطور معمول ضخامت گالوانیزه 1.25 میلیمتر می باشد.

انواع گالوانیزه از نظر شکل

ورق گالوانیزه از نظر ظاهری به سه نوع تقسیم می شود:

  • گالوانیزه بدون گل
  • گالوانیزه گل ریز
  • گالوانیزه گل درشت

تفاوت این سه نوع ورق به سرعت سرد کردن ورق ها و شکل گیری کریستال، طی فرآیند گالوانیزه کردن است.

کاربرد پروفیل گالوانیزه

در مکان هایی که در معرض رطوبت قرار دارند، همچون سقف های شیروانی، پوشش بیرونی ساختمان و گلخانه از ورق گالوانیزه استفاده می شود.

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، برای بالا بردن مقاومت درب و پنجره های یو پی وی سی از پروفیل گالوانیزه در داخل پروفیل upvc استفاده میگردد.

در مکان هایی که فشار وارده از طرف ساختمان به پنجره است، پروفیل گالوانیزه استحکام پنجره upvc را افزایش می دهد.

در ساختمان های بلند و برج ها، نیروی باد چند برابر است، این فشارها در پایین ساختمان به صورت نشست به پنجره وارد می شود و باید در آنها از گالوانیزه با ضخامت مناسب استفاده کنیم.

وجود گالوانیزه در پنجره ی دوجداره، ضروری است و باید درتمام قسمت های پروفیل upvc، به جز در چند سانتی متری گوشه، مورد استفاده قرار گیرد تا مقاوت آن را افزایش دهد.

 

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها