هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

عوامل موثر بر قیمت پنجره ی دو جداره
عوامل موثر بر قیمت پنجره ی دو جداره

قیمت پایه ی درب و پنجره ی دو جداره، براساس اصولی ثابت، مشخص می‌شود، اما عوامل مختلفی بر قیمت آن اثر میگذارند. حال برای اینکه بتوانیم شما را درانتخاب پنجره دوجداره یو پی وی سی مناسب کمک کنیم، عوامل تأثیرگذار بر قیمت پنجره های دوجداره یو پی وی سی را در این مقاله بیان می کنیم.

نحوه ی محاسبه ی قیمت پنجره دوجداره UPVC

برای محاسبه ی قیمت واقعی پنجره ی دو جداره باید ابعاد دقیق پنجره را داشته باشیم. علاوه بر این‌، عوامل دیگری نیز برای تشخیص قیمت دقیق پنجره، موثر است که در ادامه ی مقاله به ذکر آن خواهیم پرداخت.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پنجره ی upvc

1. ابعاد پنجره

اگر متراژهای درب و پنجره در یک ساختمان متفاوت باشد، باید همه ی آن ها اندازه گیری شود و هزینهی نهایی در هر متر مربع تعیین می شود. و برای ساختن آن‌ها در ابعاد مختلف، نیاز به اندازه‌گیری‌های مختلف باشد،‌ هزینه نهایی در هر مترمربع مشخص می‌شود. مثلا اگر در ساختمانی مساحت کل درب و پنجره‌های upvc ۳۰ متر مربع باشد، قیمت نهایی از ضرب مساحت کل در قیمت هر متر مربع مشخص می‌شود.
البته عوامل مختلفی بر قیمت درب و پنجره دوجداره تاثیر دارد.

2. نوع پروفیل یو پی وی سی

ابعاد پروفیل معمولا به سری های ۶۰ و ۷۰ نیز تقسیم بندی می شوند. در واقع این اعداد همان عرض سطح مقطع پروفیل است که در پنجره دوجداره به کار گرفته می شود. در اینصورت منظور از سری ۶۰ همان عرض سطح مقطع ۶۰ میلیمتر می باشد.
هر چه سطح مقطع پروفیل بیشتر باشد، وزن پروفیل بالا بیشتر می شود و در نتیجه قیمت درب و پنجره دوجداره افزایش پیدا می کند.
لازم به ذکر است که در پنجره یو پی وی سی کشویی سری 60 یا 70 نداریم و به سری تک ریل و یا جفت ریل هستند.
تعداد حفره در پروفیل یو پی وی سی: تعداد حفره ها نیز در پروفیل یو پی وی سی متغیر است. حفره به معنای محفظه ها در راستای افقی پروفیل یو پی وی سی می باشد. پروفیل سری 60 دارای ۳ یا ۴ حفره و پروفیل سری 70 دارای ۴ یا ۵ حفره می باشد.
پروفیل ها ار لحاظ کاربرد و شکل به چهار نوع اصلی تقسیم می شوند:
پروفیل فریم: بعنوان چارچوب مورد استفاده قرار می گیرند.
پروفیل لنگه : کاربرد آن بعنوان لنگه بازشو می باشد.
پروفیل مولیون: این پروفیل ها معمولا به عنوان تقسیم کننده داخلی کاربرد دارد.
پروفیل جانبی: در اشکال خاص درب و پنجره upvc بعنوان مکمل بکار می رود.
پروفیل‌های رنگی و لمینت‌ها بسته به مساحتی که از رنگ برای‌شان استفاده شده است، قیمت‌های متفاوتی دارند. پروفیل‌ها در رنگ‌های مختلف وجود دارند و رنگی بودن‌ آن‌ها معمولا باعث افزایش ۳۰ درصدی قیمت نهایی فاکتور می‌شود.

3. نوع یراق آلات مصرفی

از عوامل مهم دیگری که بعد از پروفیل بر فقسمت پنجره ی دو جداره تاثیر می گذارد، انتخاب نوع یراق آلات می باشد.
کیفیت و درجه بندی هر برند در یراق‌آلات، متفاوت اسنت. بسیاری از یراق‌آلات با کیفیت ساخت ترکیه هستند و قیمت بالایی دارند.

4. نوع شیشه دوجداره مصرفی

بیشترین قسمت از پنجره را شیشه‌های آن تشکیل می‌دهند، به همین دلیل شیشه‌ها بر قیمت نهایی پنجره تاثیر زیادی دارند. شیشه در انواع لمینت، سکوریت، سندبلاست، شیشه هوشمند در بازار موجود است. شیشه هوشمند و شیشه لمینت بدلیل کاربرد خاص و شرایط تولید آن قیمت بسیار بالایی نسبت به دیگر انواع شیشه دارند. شیشه دوجداره در انواع رنگ ها و همینطور در چند نوع رنگ رفلکس (رفلکس برنز، رفلکس طلایی، نقره ای، سبز، آبی و …) در بازار موجود می باشد. با تغییر انتخاب شیشه از ساده به رنگی یا رفلکس قیمت آن نیز بالا می رود. بطور معمول شیشه رفلکس 10 هزار تومان نسبت به شیشه ساده گرانتر می باشد. با در نظر گرفتن اینکه تنها یکی از جداره های شیشه رفلکس یا رنگی است.

5. هزینه ی نصب

نصب درب و پنجره، تخصصی و فنی است که نیاز به مهارت و دانش مشخصی دارد. بنابراین هزینه بر است. البته برخی تولیدکنندگان داخلی، این امکان را برای مشتریان‌شان فرآهم شده‌اند که در صورت خرید، نصب را برای مشتری به صورت رایگان انجام دهند.

 

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها