هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

علت تغییر رنگ پروفیل یو پی وی سی
علت تغییر رنگ پروفیل یو پی وی سی

کلیه تولیدات پتروشیمی و پلاستیکی مانند یو پی وی سی باید با شرایط آب و هوایی همان کشور مطابقت داشته باشد، متاسفانه در ابتدای ورود این پروفیل ها،برندهای چینی، کره ای و آلمانی به دلیل عدم نظارت با شرایط جوی ایران، خصوصا میزان اشعه ی فرابنفش در کشور تناسب نداشتند.
استابلایزر از جمله موادی است که در مواد اولیه پروفیل Upvc استفاده می شود. از طرفی دی اکسید تیتانیوم یا تیتان یکی از مهم ترین مواد در استابلایزرها هستند. این ماده بعنوان رنگدانه از پروفیل در برابر اشعه UV خورشید جلوگیری می کند. مشخصات تیتان در پروفیل Upvc، باید خاص باشد.
از طرفی انتخاب میزان غلظت دی اکسید تیتانیوم نیز در کیفیت و تغییر رنگ پروفیل تاثیر دارد، این میزان به شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه بستگی دارد و در صورتیکه با آب و هوای ایران مطابقت نداشته باشد به مرور زمان تغییر رنگ می دهد.
همانطور که در بالا اشاره شد یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ درب و پنجره ها ی یو پی وی سی، اشعه ی فرابنفش است، اما با پیشرفت روزافزون تکنولوژی با اضافه کردن تثبیت کننده های رنگی به پروفیل یو پی وی سی ، در برابر اشعه ی UV تغییر رنگ نشان نمی دهد. دلیل اضافه کردن تثبیت کننده های رنگی به پروفیل های UPVC از ایجاد تغییرات رنگی در برابر اشعه فرابنفش جلوگیری می شود. همچنین با اضافه کردن میزان استاندارد تیتان به آن، شفافیت رنگ پروفیل تنظیم می شود و باعث بازتابش اشعه ی UV خورشید خواهد شد.
لازم به ذکر است که استفاده از درب و پنجره دوجداره ی یو پی وی سی در دنیا از ۸۰ درصد بیشتر است و نتیجه می گیریم پروفیل یو پی وی سی بیشترین پروفیل مصرفی در دنیا در محصولات درو پنجره است.

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید