هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

شیشه ی سکوریت، ویژگی ها و قیمت آن
شیشه ی سکوریت، ویژگی ها و قیمت آن

جهت بالا بردن مقاومت شیشه در برابر ضربه و تنش های حرارتی از شیشه ی سکوریت استفاده می شود. شکستن شیشه و خطرات ناشی از آن در شیشه های سکوریت با تکنولوژی های پیشرفته، کمتر است. شیشه های معمولی با ضخامت ۴ تا ۲۰ میل قابلیت سکوریت شدن را دارند. شیشه معمولی پس از طی فرآیندهای صنعتی از شیشه خام به شیشه سکوریت تبدیل می‌شود. فرایند سکوریت کردن شیشه بدین ترتیب است که ابتدا شیشه‌ی معمولی را با دمای ۷۰۰ درجه سانتی گراد در کوره‌های بسیار پیشرفته گرما می‌دهند و ناگهان سرد می کنند، در این صورت دمای بیرونی شیشه کاهش می یابد ولی داخل آن گرم است. با این اختلاف دما،  شیشه ی معمولی تبدیل به شیشه ی سکوریت می شود.

ویژگی های شیشه سکوریت

  • طی عملیات سکوریت، رنگ، شفافیت و میزان عبور نور، سختی، وزن مخصوص، ضریب انبساط تغییر نمی کند اما مقاومت کششی، پیچشی و مقاومت در برابر ضربه بهبود خواهند یافت.
  • این شیشه در مقایسه با شیشه ی معمولی 3 برابر بیشتر مقاومت حرارتی دارد.
  • شیشه ی سکوریت در برابر ضربه مقاومت زیادی دارد و در صورت ضربه شدید به قطعات کوچکی تقسیم می شود، این ویژگی هنگام بلایای طبیعی مانند زلزله و طوفان یک مزیت محسوب می شود زیرا اثر برندگی شیشه از بین می رود.
  • این نوع شیشه ها دارای تنوع رنگی بالایی می باشند.

کاربرد شیشه ی سکوریت

شیشه های سکوریت در مکان هایی که در معرض ضربه قرار دارند و ابعاد شیشه بزرگ است جهت افزایش ایمنی استفاده می شوند، همچنین در مکان هایی که نیاز به شیشه های ضد حریق وجود دارد، مانند راه پله و آسانسور به کار می روند. درب ها و نماهای ساختمان نیز باید سکوریت شوند.

قیمت شیشه سکوریت

یکی از عوامل تأثیرگذار بر قیمت شیشه ی سکوریت، ابعاد، شکل و رنگ شیشه است. افزایش ضخامت شیشه نیز می تواند بر قیمت تمام شده ی آن تاثیر گذار باشد، شیشه سکوریت ضخامت های متفاوتی دارد و بیشترین ضخامت آن 10 میل است. از طرفی یراق آلات مصرفی نیز یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت شیشه است.

بیشتر بخوانیم: پوشاندن بالکن با شیشه یا پنجره ی upvc

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها