هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

سه عامل تاثیرگذار بر عایق صوتی پنجره ی upvc
سه عامل تاثیرگذار بر عایق صوتی پنجره ی upvc

امروزه در هنگام انتخاب خانه و ساختمان ها در شهرهای بزرگ، پنجره هایی که عایق صوتی هستند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. جلوگیری از ورود صدا و اکوستیک کردن دیوارهای ساختمان نقش مهمی در عایق بندی صوتی دارد.

سه عامل تاثیرگذار در عایق صوتی بودن پنجره های یو پی وی سی، نوع پروفیل مصرفی، شیشه ی دوجداره و یراق آلات می باشد که در ادامه به تشریح هر یک از آن ها می پردازیم:

حتما بخوانید:”مواردی که در خرید پنجره upvc باید به آن توجه کنیم

نوع پروفیل

پروفیل‌هایی که در گذشته به عنوان قاب پنجره کاربرد داشت در انواع مختلف چوبی، آهنی، آلومینیومی بودند. این پروفیل ها به دلیل اتلاف انرژی، وزن بالا و پوسیدگی زودهنگام در مجاورت نور و رطوبت، کارایی خود را از دست می دهند. به همین دلیل امروزه با پیشرفت فناوری، از پروفیل یو پی وی سی استفاده می شود.

هرچه تعداد حفره ها و کانال های پروفیل upvc بیشتر باشد، پنجره عایق صوتی بهتری است. زیرا سرعت صوت در خلل آن کاهش می یابد و هرچه پروفیل شما تعداد خلل و حفره های بیشتری داشته باشد پنجره ی یو پی وی سی شما عایق صوتی بیشتری است.

حتما بخوانید:”عوامل موثر بر قیمت پنجره دوجداره

ضخامت شیشه ی دوجداره

ضخامت شیشه ی دوجداره ی پنجره ی upvc نقش مهمی در عایق صوتی بودن آن دارد. هر چه ضخامت شیشه ی دوجداره ی پنجره ی یو پی وی سی بیشتر باشد آن پنجره عایق بهتری در برابر صوت است. همچنین اگر یکی از جداره های شیشه، لمینیت باشد، آن پنجره در برابر صوت، کاملا عایق خواهد شد.

نوع یراق آلات

از یراق آلات دو حالته برای بالابردن عایق صوتی پنجره ی یو پی وی سی استفاده می شود، همچنین اگر در هنگام نصب پنجره از فوم پلی ارتان استفاده کنید، عایق بندی صوتی پنجره افزایش می یابد. اگر پنجره ی مورد نظر شما کشویی باشد، از یراق فولکس واگنی و یا لیفت استفاده نمایید.

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها