هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

درب و پنجره ی دوجداره ی ضد سرقت
درب و پنجره ی دوجداره ی ضد سرقت

یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان، پنجره ها می باشند و دزدان و سارقان از طریق آن ها می توانند به محل کار شما راه پیدا کنند. با توجه به اینکه داشتن آرامش و امنیت در محیط کار و زندگی یکی از دغدغه های مهم افراد است، یکی از راه‌های افزایش امنیت جانی و مالی در زندگی، درب و پنجره های دوجداره ضدسرقت است. در این مقاله قصد داریم شما را با اهمیت درب و پنجره ی دوجداره ی ضد سرقت آشنا کنیم.

در بحث ضد سرقت بودن درب و پنجره دوجداره یو پی وی سی چهار بخش اصلی که در بحث ضد سرقت بودن نقش اصلی دارند شامل پروفیل یو پی وی سی، شیشه ی دوجداره، یراق آلات و دستگیره می باشد.

نقش پروفیل

پروفیل ماده ای مقاوم در برابر فشار و ضربه است و اجزای پنجره ی دوجداره توسط پروفیل احاطه می شوند. استاندارد بودن و میزان پروفیل بکار رفته در پنجره برکیفیت آن تاثیرگذار است. از طرفی محل قرار گرفتن زهوار پنجره نیز مهم است زیرا زهوار باید طوری قرار گیرد که از فضای بیرونی پنجره قابل دسترس نباشد.

نقش شیشه

شیشه به عنوان اصلی ترین بخش یک پنجره دوجداره upvc اولین راه ورود سارقان به ساختمان می باشد. سارقان معمولا برای ورود به ساختمان، اقدام به شکستن شیشه های پنجره می کنند. در حالت کلی دو نوع شیشه ی دوجداره ی ضد سرقت وجود دارد: شیشه دوجداره لمینت، شیشه دوجداره ی ضد گلوله

شیشه دوجداره ی لمینت

شیشه دوجداره ی لمینت از دو لایه بیرونی و یک لایه ی داخلی تشکیل شده است. لایه بیرونی از دو لایه شیشه تشکیل شده است که با یک طلق PVB به یکدیگر چسبیده اند. لایه ی داخلی از یک لایه شیشه سکوریت تشکیل شده است، در نتیجه با وارد شدن ضربه به شیشه لمینت به علت وجود طلق بین لایه های بیرونی، شیشه فرو نمی ریزد و سارقین نمی توانند وارد ساختمان شوند.

شیشه دوجداره ی ضد گلوله ی ویگارد

شیشه دوجداره ی ضد گلوله خاصیت ضد گلوله ای دارد و در صورت برخورد گلوله شیشه آسیب نخواهد دید. هنگام تولید این نوع شیشه‌های دوجداره جهت یافتن اطمینان از میزان مقاومت آن‌ها، برای پرتاب گلوله‌های فلزی با ابعاد معلوم و در ارتفاع معین، اقدام می‌کنند.

نقش یراق آلات

در پنجره دوجداره ی ضد سرقت، یراق آلات مصرفی باید بسیار مرغوب باشد تا با وارد شدن ضربه و استفاده از ابزارآلات مخصوص، قابل باز شدن نباشد، برای این منظور معمولا از پین های قارچی شکل استفاده می کنند که پس از چرخاندن دستگیره در پلیت های ضد سرقت درگیر شده تا امنیت پنجره ها افزایش پیدا کنند.

نقش دستگیره

برای محدود کردن سارقان جهت استفاده و بازکردن درب و یا پنجره دوجداره یو پی وی سی می بایست دستگیره ها به صورت کلید خور باشند تا فعال بودن آن برای دیگران غیر ممکن باشد و فقط مالکین با در دست داشتن کلید امکان باز و بسته کردن درب یا پنجره دوجداره یو پی وی سی را داشته باشند.

عوامل موثر در قیمت پنجره دوجداره ضد سرقت

  • ابعاد پنجره دوجداره
  • میزان پروفیل بکار رفته
  • جنس یراق آلات بکار رفته
  • نوع شیشه بکار رفته

 

 

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید