هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

درباره ی ایمنی پنجره ی دوجداره ی upvc چه میدانید؟
درباره ی ایمنی پنجره ی دوجداره ی upvc چه میدانید؟

یکی از نگرانی های اولیه انسان امروز، ایمنی و جلوگیری از نفوذ آب، رطوبت، جریان هوای آلوده به محل زندگی است. با استفاده از درب و پنجره ی دوجداره upvc، این نگرانی را به حداقل می رسد. درب و پنجره ی دوجداره upvc، به دلیل خاصیت عایق بندی می تواند از نفوذ رطوبت و ذرات معلق به محیط داخل جلوگیری کند.
پنجره‌های دوجداره ی upvc، ایمنی بسیار خوبی دارند و تست های ایمنی را با موفقیت به سرانجام رسانده اند. ایمنی پنجره ی یو پی وی سی شامل ایمنی در برابر بلایای طبیعی و ایمنی در برابر سرقت است.

ایمنی پنجره upvc در برابر بلایای طبیعی و آتش سوزی

پروفیل درب و پنجره ی دو جداره ی upvc، آب بندیها و درزگیرهای آن، همانند عایقی در برابر نفوذ آب و رطوبت عمل می کند. این ویژگی باعث می شود در نواحی که دارای بارش شدید باران هستند، این پنجره ها در برابر نفوذ آب به داخل مقاومت کنند.
با وجود اینکه این پنجره ها از مواد نفتی ساخته شده اند ولی در برابر آتش سوزی مقاوم می باشند و امکان تغییر شکل این پنجره ها تنها در آتش سوزی های بسیار شدید وجود دارد، از طرفی این پنجره‌ها مانع از انتقال آتش می شوند. به دلیل آب بندی و وکیوم این پنجره ها، از انتقال دود ناشی از آتش سوزی جلوگیری می کنند.
همین طور شیشه‌های دوجداره ی به کار رفته در پنجره‌های upvc نیز در برابر گرما از خود توانی مضاعف نشان می‌دهند و شکستن شیشه‌ها در گرمای زیاد، خیلی دیرتر از پنجره‌های فولادی رخ می‌دهد.

مقاومت در برابر زلزله

سبک بودن سازه یکی از اصول اساسی در نظام نامه ی مهندسی ساختمان است، سازه های سبک در برابر تکان های شدید مقاوم تر هستند و دیرتر فرسوده می شوند، از طرفی این پنجره ها از فولاد سبک تر هستند و همین امر باعث شده که جایگزین پنجره های دیگر شوند. ایمنی پنجره های upvc و وزن مناسب آن باعث شده امتیاز قابل قبولی را در برابر زلزله کسب کنند.

ایمنی پنجره upvc در برابر سرقت

مقاومت پروفیل های پنجره ی دوجداره ی upvc نسبت به نوع فولادی کمتر است و یکی از نقطه ضعف های پنجره های، upvc به شمار می آید. از طرفی قاب این پنجره ها جداگانه است و همین امر سبب کاهش ایمنی در این پنجره ها می شود.
استفاده از نرده برای افزایش ایمنی پنجره ی یو پی وی سی موجب می شود از زیبایی این پنجره ها کاسته شود، به همین جهت بهترین راه حل برای افزایش ایمنی این پنجره ها استفاده از کرکره ی برقی است، مقاومت این کرکره ها در برابر سرقت بسیار زیاد است و عبور از آن غیر ممکن است.

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها