هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

درباره پنجره دوجداره upvc تک حالته چه میدانید؟
درباره پنجره دوجداره upvc تک حالته چه میدانید؟

پنجره ی دوجداره upvc تک حالته که با نام پنجره لولایی نیز شناخته می شود، یکی از متداولترین انواع پنجره یو پی وی سی است که نحوه باز شدن آن بر روی یک محور افقی است.

پنجره های دوجداره تک حالته یو پی وی سی بسیار پر طرفدار است زیرا قیمت پایین تری نسبت به انواع دیگر پنجره های upvc دارند. به علاوه این پنجره ها قابلیت تغییر جهت بازشو از راست به چپ و یا از چپ به راست را دارند.

لولاهای پنجره های upvc تک حالته به سمت بیرون و یا داخل جابجا می‌شوند. بازشو (سش) این پنجره ها به قاب اتصال دارد و عایق مناسبی در برابر اتلاف انرژی و گرد و غبار هستند.

ویژگی ها و مزایای پنجره ی upvc تک حالته

  • یکی از مهم ترین ویژگی های پنجره های upvc تک حالته، پایین بودن قیمت آن ها نسبت به انواع دیگر این پنجره هاست.  این پنجره ها به دلیل مقرون به صرفه بودن، قیمت تمام شده ی مناسبی دارند.
  • از مزایای دیگر پنجره های تک حالته، قابلیت ترکیب آن ها با پنجره های دیگر است. این پنجره ها را می توان با جابجایی بخش ثابت و یا متحرک تغییر داد، در اینصورت در مکان های مختلفی قابل استفاده هستند.
  • تعویض آسان لولاها و یراق آلات از دیگر ویژگی های پنجره upvc تک حالته، می باشد.
  • امکان تبدیل پنجره تک حالته به پنجره دو حالته وجود دارد.

پنجره هاي upvc تك حالته اگر كاملا چفت شوند و استاندارد نصب شوند مزایای زیادی دارند. در اینصورت ميتوانيم با تجزيه و تحليل مناسب و با توجه به امكانات و شرايط خود بهترين انتخاب را انجام دهيم.

بیشتر بخوانید:”کاهش هزینه های با تعویض پنجره های قدیمی

کاربرد پنجره دوجداره upvc تک حالته

پنجره های دوجداره upvc دوحالته برای فضاهایی که نیازمند باز و بسته شدن پنجره از یک سمت هستند، کاربرد دارند. مدل ساده و کلاسیک پنجره های دوجداره تک حالته، یکی از رایج ترین انواع آن است و در ساختمان‌ها، هتل‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و سایر اماکن کاربرد دارد.

همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، به دلیل ارزان بودن این پنجره ها، در هر مکان قابل استفاده است. همچنین به دلیل اینکه پنجره های قدیمی دارای بازشوی تک حالته هستند، در هنگام تعویض آن ها، پنجره یو پی وی سی تک حالته، بهترین گزینه است.

بیشتر بخوانید:”مزایای استفاده از پروفیل های upvc کاتیا

انواع پنجره upvc تک حالته

پنجره upvc تک حالته دارای انواع مختلفی است که در مکان های خاصی قابل استفاده هستند. پنجره تک حالته شکسته، کمانی، کشویی، کلاسیک، تک حالته ترکیبی و پنجره تک حالت با فرم درب از اشکال مختلف پنجره های دوجداره تک حالته می باشند.

پنجره upvc تک حالته شکسته

در هنگام استفاده از اشکال هندسی در ساختمان ها از بازشوهای تک حالته استفاده می شود که پنجره ی تک حالته شکسته نامیده می شود.

پنجره تک حالته شکسته

پنجره upvc تک حالته کمانی

در پنجره upvc تك حالته کمانی، پنجره های کناری ثابت و پنجره های میانی تک حالته هستند که بصورت کمانی قرار گرفته اند. پنجره های تک حالته در فرمهای چند ضلعی نیز استفاده می شود.

پنجره تک حالته کمانی

پنجره upvc تک حالته ترکیبی

پنجره های upvc ترکیبی، از ترکیب چند مدل پنجره بوجود می آید. به طور مثال هنگامی که دو پنجره تک حالته در طرفین و یک پنجره ثابت در وسط سمت پایین و یک پنجره ی سایبانی در وسط سمت بالا قرار داشته باشد پنجره ی تک حالته ترکیبی بوجود می آید.

پنجره تک حالته ترکیبی

پنجره upvc ترکیبی کشویی

در پنجره upvc ترکیبی کشویی، دو پنجره تک حالته درکنار و یک پنجره کشوئی در وسط قرار دارد که به زیبائی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و جلوه بصری زیبائی را به وجود آورده اند.

پنجره تک حالته کشویی

پنجره upvc تک حالته کلاسیک

پنجره upvc تك حالته کلاسیک طرفداران بیشتری دارد زیرا اقتصادی تر است و به دلیل شباهت با پنجره هاي قديمي بسياري از مردم نيز آن را مي پسندند.

پنجره تک حالته کلاسیک

پنجره upvc تک حالته فرم درب

پنجره تك حالته upvc مدل فرم درب، از دو لنگه ثابت در طرفین و دو درب بازشو تک حالته در وسط تشکیل شده است. معمولا در اکثر درب های upvc به دلیل حالت استاندارد بازشو درب، از بازشوهای تک حالته استفاده میگردد.

پنجره تک حالته فرم درب

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها