هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

توری پنجره ی دوجداره ی upvc و انواع آن
توری پنجره ی دوجداره ی upvc و انواع آن

توری پنجره که به توری پشه‌بند نیز معروف است، برای جلوگیری از ورود حشرات به ساختمان به کار می رود. با گرم شدن هوا تعداد حشرات معلق در هوا افزایش می یابدو احتمال ورود آن‌ها به خانه یا محل کار نیز بیشتر خواهد شد.
توری‌های UPVC از الیاف فایبرگلاس ساخته شده و مخصوص پنجره‌های دوجداره ی UPVC هستند. این توری‌ها ضد گرد و غبار بوده و در مقابل نور مستقیم خورشید مقاوم هستند.
با توجه به اینکه جنس این نوع توری‌ها همانند پروفیل پنجره‌ها، از جنس upvc هستند ظاهر بهتر و زیباتری نسبت به توری‌های آلومینیومی دارند.

انواع توری پنجره های دوجداره upvc

برای جلوگیری از ورود حشرات در فصل گرما روی پنجره هایتان توری نصب کنید، زیرا استفاده از مواد شیمیایی جهت از بین بردن حشرات، برای انسان زیان بار است، بنابراین بهترین راه برای پیشگیری از ورود حشرات، نصب توری پنجره است. این توری‌ها، ضد گرد و غبار، مقاوم در برابر نور خورشید هستند و از انتقال هوا جلوگیری نمی کنند.
توری‌های یو پی وی سی انواع مختلفی دارند که در ادامه با مدل های آن‌ها آشنا می‌شوید:

توری ثابت

توری ثابت همانطور که از نام آن پیداست، بر روی یک قاب ثابت نصب می‌شود و نمیتوان آن را باز و بسته کرد. این توری باید توسط متخصص یا نصاب توری باز شود و‌ روی پنجره‌هایی که امکان باز و بسته کردن توری وجود ندارد، نصب می شود.

توری لولایی

توری لولایی با استفاده از لولا باز و بسته می‌شود. این نوع توری برای باز و بسته شدن به فضای زیادی احتیاج دارد و به دلیل اینکه لولاها نیاز به تعمیر پیدا می کنند، مقاومت زیادی ندارند و عمر کوتاهی دارند.

توری رولینگ

توری رولینگ یک توری متحرک است که قاب ثابتی دارد. این مدل توری به صورت کرکره ای باز می شود. توری‌های رولینگ هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی باز می شوند.

توری پلیسه‌

توری پلیسه‌ که همان توری آکاردئونی با قاب ثابت است، بهترین مدل توری به حساب می آید. تفاوت این توری با توری لولایی که همانند پنجره ی بازشو معمولی باز می شود، این است که این مدل توری به صورت کرکره‌ای باز و جمع می‌شود، البته قاب این مدل از توری‌ها ثابت است. این توری دارای مقاومت بالایی است و از هر دو جهت چپ به راست یا راست به چپ قابل نصب است.

توری مگنتیک

توری مگنتیک مانند توری پلیسه‌ای است، اما توری مگنتیک بر خلاف توری پلیسه، از قاب پنجره جدا می‌شود. این توری‌ها مقاوم هستند و به صورت خودکار و توسط مگنت بسته می شوند.

توری ریلی

توری ریلی برای درب و پنجره‌های ریلی مورد استفاده قرار می گیرد. قاب این نوع توری متحرک است و روی ریل پنجره نصب می شود. این نوع توری را از هر دو طرف پنجره می توان باز و بسته کرد.

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید