هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

توری پلیسه، مزایا و انواع آن
توری پلیسه، مزایا و انواع آن

درساعاتی از روز ممکن است درب و پنجره ها را باز کنیم تا هوای تازه وارد خانه شود، اما در فصول گرم سال اغلب ورود حشرات، مخصوصا پشه ها باعث آزار ما می شود. در اینصورت توری پلیسه گزینه ی خوبی است.

مکانیزم توری پلیسه کاملا متفاوت با توری ساده است، در توری های قدیمی، تور در یک چارچوب قرار دارشت و چارچوب حرکت می کرد، این توری ها هم فضای بیشتری اشغال می کردند و به علت قرار گرفتن در معرض نور خورشید مقاومت کمتری داشتند، درحالیکه در توری پلیسه، چارچوب ثابت است و توری به صورت آکاردئونی باز و بسته می شود. جنس توری پلیسه ای از نوع فایبر گلاس رزین خورده است، این توری پوسیده نمی شود و از ورود گرد و غبار به داخل خانه جلوگیری می کند.

توری پلیسه ای علاوه بر درب و پنجره ی UPVC بر روی انواع مختلفی از درب و پنجره های آلومینیومی و چوبی نیز نصب می شود.

مطالعه ی بیشتر: توری پنجره ی دوجداره ی upvc و انواع آن

مزایای توری پلیسه

سهولت در باز و بسته شدن

عمر طولانی

جمع شدن توری در فصل سرما

جلوگیری از ورود حشرات

جلوگیری از ورود گرد و غبار

قابل استفاده در هر اقلیم آب و هوایی

سهولت در شستشو

نصب آسان

یکی از مهمترین مزایای توری پلیسه ای در پنجره دوجداره، شستشوی آسان آن است، در ساختار توری پلیسه پنجره upvc از مواد فایبرگلاس و با مقاومت بالا استفاده شده است بنابراین شما می توانید توری را از چارچوب خارج کنید و با آب و مواد شوینده شستشو دهید.

انواع توری پلیسه

توری پلیسه به آسانی باز و بسته می شود، قطعات مورد استفاده در این نوع توری، کیفیت و طول عمر بالایی دارند. رنگ قاب توری با توجه به رنگ بیرونی پنجره تغییر خواهد کرد. توری پلیسه دارای انواع مختلفی است :

توری پلیسه مگنتی

توری مگنتی جدیدترین نوع توری پلیسه است و دارای خاصیت مغناطیسی است. این توری با نزدیک کردن فریم توری به چارچوب به یکدیگر متصل می‌شوند؛ در اینصورت نیازی به نصب توری نیست.

توری پلیسه مگنتی

توری پلیسه تک فریم

در پنجره‌های آهنی؛ بر خلاف پنجره‌های دوجداره ی upvc، هیچ مکانی برای تعبیه ی توری وجود ندارد در اینصورت با استفاده از توری پلیسه ی تک فریم، می‌توان از ورود گرد و غبار به داخل خانه جلوگیری کرد.

توری پلیسه تک فریم

توری پلیسه دو فریم

برای تولید توری پلیسه دو فریم ابتدا توری با فریم ساده تولید می شود و سپس یک فریم بدون توری روی فریم مورد نظر پیچ می شود. به دلیل ناهموار بودن جداره آهنی پنجره، برای نصب توری پلیسه ممکن است نیاز به دو فریم باشد.

توری پلیسه دو فریم

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها