هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

تفاوت پنجره ی دوجداره ی کشویی با لولایی
تفاوت پنجره ی دوجداره ی کشویی با لولایی

یکی از اصلی ترین تفاوت پنجره دوجداره ی یو پی وی سی کشویی در مقابل پنجره ی لولایی در میزان عایق بندی و قیمت آن ها می باشد. پنجره ی دوجداره ی لولایی به دلیل داشتن دو لاستیک درزگیر در زمان بسته شدن، کاملا کیپ می شوند و از عایق بندی بسیار مناسب تری برخوردار می باشند، به دلیل استفاده از لولا نسبت به پنجره دوجداره ی کشویی راحت تر باز و بسته می شوند.

پروفیل پنجره‌ ی دوجداره ی کشویی، از نوع لولایی پهنای بیشتری دارد و با وجود لاستیک های درزگیر همانند مدل لولایی کیپ نمی شود.

ساختار ظاهری دو پنجره، شبیه هم است و بسته به کاربرد و ویژگی های مکانی مورد نظر، هر دو نوع پنجره مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به ذکر برخی تفاوت های پنجره ی دوجداره ی کشویی و لولایی خواهیم پرداخت.

مطالعه ی بیشتر: “انواع پنجره های یو پی وی سی

مقایسه پنجره ی دوجداره کشویی و لولایی

تفاوت پنجره ی دوجداره ی کشویی و لولایی

  • در هنگام تعویض پنجره های قدیمی، پنجره های جدید باید عایق بالایی داشته باشند و چون پنجره های کشویی عایق بندی کمتری دارند، در بازسازی ساختمان های قدیمی کاربرد ندارند. از طرفی پنجره ی دوجداره کشویی پروفیل بازسازی ندارند و چون در آن ها از پروفیل های مخصوصی که لبه دار هستند، استفاده می شود، در پنجره های قدیمی قابل استفاده نیستند.
  • به دلیل ساختار پروفیلی در انواع مختلف پنجره‌های کشویی، ضخامت شیشه‌ها و فاصله ی بین جداره‌ها کمتر است، درنتیجه گاز آرگون بین جداره ها کمتر می باشد و عایق بندی کاهش می یابد. یکی دیگر از عواملی که موجب کاهش عایق بندی پنجره‌های کشویی می شود وجود ریل است که باعث ایجاد فاصله زیادی بین لنگه و فریم می شود.
  • در پنجره های لولایی به دلیل اینکه از لولا استفاده می شود، در هنگام باز و بسته کردن پنجره ها، اصطکاک میان لنگه و فریم کم است و این پنجره ها در مقایسه با پنجره های کشویی راحت تر باز و بسته می شوند.
  • پروفیل های پنجره‌های کشویی تک ریل به دلیل ضخامت بیشتر، از زیبایی کمتری نسبت به پنجره های لولایی برخوردار هستند.
  • شستشوی پنجره های کشویی از پنجره های لولایی در قسمت بازشو سخت تر است.
  • پنجره های لولایی به طور کامل باز می شوند ودر زمان های دلخواه، هوا به طور کامل تهویه می شود ولی در پنجره های کشویی تقریبا نیمی از فضای پنجره بسته است و تهویه کمتری دارد.

 

 

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها