هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

تفاوت درب و پنجره های UPVC و PVC
تفاوت درب و پنجره های UPVC و PVC

پلی ونیل کلرید با نام اختصاری pvc به کار می رود. پی وی سی نوعی پلیمر و شبیه به پلاستیک است. این پلیمر همان پلاستیک با ضخامت متفاوت و مقاومت بالا است و در بسیاری از لوازم استفاده می شود. شکل پذیری، عدم شکستگی، سطح صیقلی و براق، برخی از ویژگی های مثبت پی وی سی هستند.

پلی ونیل کلرید غیر پلاستیکی با نام اختصاری upvc است. این پلیمر از نفت خام و کلرید سدیم تشکیل شده و در ساخت درب و پنجره دوجداره upvc بیشترین کاربرد را دارد. از زمانی که پروفیل یو پی وی سی پا به جهان صنعت گذاشت، جایگزین مناسبی برای پروفیل های پی وی سی شد.

پنجره ی یو پی وی سی، نسل جدیدتری از پنجره های پی وی سی بوده و تفاوت آن ها در فرمولاسیون نهایی است که در نتیجه ی این تغییرات یو پی وی سی نسبت به پی وی سی مقاومت بیشتری دارد. همچنین pvc در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید مقاوم نیست و تغییر رنگ می دهد. مواد افزودنی در upvc دارای خواص ضربه پذیری، غیرقابل اشتعال بودن و عدم تغییر رنگ در مقابل اشعه آفتاب و تغییرات آب و هوایی می باشد.

درب و پنجره upvc و pvc

امروزه در بیشتر آپارتمان های نوساز از درب و پنجره دوجداره استفاده می شود. در تولید پنجره های دو جداره از پروفیل های PVC یا UPVC استفاده می شود. اما گاهی مشتریان تصور می کند هر دو این متریال یکی هستند. ماده ی اولیه ی درب و پنجره های یو پی وی سی با پی وی سی یکی نیست. به همین دلیل کیفیت و قیمت این دو پروفیل تفاوت دارد. در این مقاله به ذکر این تفاوت ها می پردازیم:

تفاوت درب و پنجره ی UPVC و PVC

درب و پنجره های ساخته شده از پروفیل های یو پی وی سی در برابر نور خورشید و عوامل مختلف جوی دچار تغییر شکل و رنگ نمی شوند و دوام بیشتری دارند. از طرفی پروفیل های UPVC دارای استحکام بیشتری هستند، چون از فولاد برای مقاوم سازی آن ها استفاده شده است.

یکی دیگر از مزیت های درب و پنجره های upvc نسبت به pvc، امنیت درب های آن است. درب های یو پی وی سی با یک قفل بادوام می توانند بسیار ایمن باشند و در صورت استفاده از شیشه های نشکن، تقریبا غیر قابل نفوذ خواهند شد.

اگر از شیشه دو جداره در درب و پنجره‌های یو پی وی سی استفاده شود، انرژی بیشتری صرفه جویی خواهد شد و هزینه‌ها پایین می آید.

درب و پنجره های‌ upvc طول عمر بیشتری نسبت به pvc دارند. این درب و پنجره‌ها اگر خوب نگهداری شوند نیاز به رنگ آمیزی ندارند و دچار زنگ زدگی نمی شوند و تقریبا 30 سال عمر می کنند.
در مجموع توصیه ی کاتیا به شما این است که در مورد انتخاب متریالی که در ساخت یا بازسازی ساختمان خود استفاده می‌کنید آگاهانه تصمیم گیری کنید و در نظر داشته باشید، انتخاب مواد مناسب می‌تواند تغییرات زیادی را ایجاد کند.

 

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها