هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

تعمیر درب و پنجره ی دوجداره ی upvc
تعمیر درب و پنجره ی دوجداره ی upvc

در صورتی که پنجره های upvc با گذشت زمان دچار خرابی شوند، نیاز به تعمیر دارند. تعمیر پنجره دوجداره ی upvc باعث تنظیم اسپانیولت، قفل، لولاها، زاماک و شیشه دوجداره خواهد شد. خرابی پنجره ها موجب هدر رفتن انرژی و آلودگی های صوتی می شود. تعمیر و رگلاژ درب و پنجره ی دوجداره ی upvc باعث آسایش و صرفه جویی در هزینه های اتلاف انرژی می شود.

بیشتر بخوانید:”زاماک و کاربرد آن در درب و پنجره ی upvc

دلایل تعمیر پنجره ی دوجداره ی upvc

تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره upvc باید توسط افراد مجرب انجام شود. علل تعمیر پنجره ی upvc در ادامه لیست شده است.

 • خرابی یراق آلات
 • بهبود کیفیت پس از رگلاژ پنجره
 • جلوگیری از ورود گرد و غبار
 • بهبود عایق بندی صوتی
 • نفوذ آب از درزهای پنجره
 • گیر کردن دستگیره ها در زمان باز و بسته کردن
 • شکستی لولا
 • خرابی لاستیک های پنجره
 • ورود گرما در تابستان و سرما در زمستان

تعمیر درب و پنجره ی یو پی وی سی

تعمیر و رگلاژ پنجره های upvc تخصصی است، اما کسب آگاهی در این زمینه باعث می شود، اطلاعات کافی درباره ی نگهداری از پنجره ها داشته باشید و از بروز هزینه های مازاد جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: “مزایای استفاده از پروفیل های درب و پنجره ی کاتیا

خدمات تعمیر پنجره ی upvc توسط تکنسین

هر یک از بخش های پنجره ی دوجداره ی upvc دارای ساختاری پیچیده هستند، تعمیر و رگلاژ آن ها نیز برخلاف پنجره های معمولی کاری مهندسی است و باید از متخصصین در تعمیر این پنجره ها استفاده کرد، تکنسین ها در تعمیر پنجره های upvc خداماتی شامل موارد زیر ارائه می دهند:

 1. تعمیر و رفع ایرادات در زمان باز و بسته شدن پنجره
 2. تعویض یا تعمیر دستگیره ی پنجره
 3. تعویض یا تعمیر یراق آلات
 4. تعویض شیشه های شکسته
 5. رگلاژ پنجره
 6. عایق کاری پنجره
 7. رفع صدای پنجره
 8. نظافت و شستشوی پنجره دوجداره upvc

همانطور که اشاره کردیم درب و پنجره های دوجداره ی upvc تفاوت های زیادی با پنجره های معمولی دارند و روش تعمیر آن ها به دانش، تجربه و تخصص کافی در این حوزه نیاز دارد.

جلوگیری از خراب شدن زودهنگام پنجره

 • جلوگیری از باز کردن پنجره در صورت بروز بادهای شدید
 • نظافت و شستشوی منظم پنجره ها مخصوصا در قسمت لاستیک ها
 • روغن کاری منظم قطعات متحرک پنجره
 • سفت کردن دستگیره ی پنجره در صورت شل شدن

در هر صورت توصیه ما این است که در هنگام مشاهده ی علائم خرابی پنجره با تیم متخصص تماس بگیرید، زیرا اگر اشتباهی در زمینه ی تعمیر پنجره صورت بگیرد، خسارت وارده موجب افزایش هزینه برای شما خواهد شد.

اطلاعاتی در زمینه ی تعمیرات پنجره upvc

همانطور که در ابتدای مقاله بیان کردیم تعمیر پنجره های دوجداره ی یو پی وی سی امری تخصصی است. بنابراین اطلاعاتی که در این بخش ارائه می شود صرفا با هدف افزایش دانش فنی شماست.

تعمیر پنجره ی upvc

پنجره های یو پی وی سی مقاوم هستند و به ندرت دچار مشکل می شوند ولی با دانستن موارد ذیل شما می‌توانید به موقع متوجه وجود خرابی در پنجره شوید و از ایجاد آسیب ها و هزینه های بیشتر در طولانی مدت جلوگیری کنید. مواردی که ممکن است پنجره‌های دوجداره نیاز به تعمیر داشته باشد، در ادامه آمده است:

رگلاژ پنجره ی upvc

رگلاژ به معنای عملکرد صحیح تمامی قسمت های پنجره ی UPVC می باشد. پنجره هایی که به سختی باز و بسته می شوند و یا هنگام باز و بسته شدن گیر دارند نیاز به رگلاژ دارند. دراینصورت، بهتر است با یک تعمیرکار پنجره ی دوجداره تماس بگیرید.

جلوگیری از ورود سرما و گرما

در صورتی که در فصل تابستان احساس می کنید سرمای کولر از پنجره خارج می شود و در فصل زمستان، سرما از پنجره به داخل نفوذ می کند، احتمالا درزهای پنجره ی شما ایراد دارد. برای رفع ایراد حتما از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

اصلاح مشکلات ورود صوت

اصولا پنجره های دوجداره ی UPVC عایق صوتی هستند، پس اگر پنجره‌های شما، آلودگی‌های صوتی بیرون از اتاق را به داخل منتقل می‌کنند، باید از متخصصین برای بررسی پنجره‌ها کمک بگیرید.

تعویض شیشه ی دوجداره شکسته

شیشه ی پنجره ی دوجداره یکی از مهمترین اعضای آن است و در صورتیکه شکسته و یا ترک خورده باشد، بیشتر کارایی و عملکرد آن تحت تاثیر قرار می گیرد. در صورت آسیب دیدن شیشه نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید. .

تعمیر یراق آلات آسیب دیده

عملکرد یراق آلات مخصوصا اسپانیولت در کیفیت باز و بسته شدن پنجره دوجداره upvc بسیار مهم است. هر چه مقاومت این بخش بالا باشد پنجره تا مدت طولانی بدون مشکل کار می‌کند ولی درصورت مشاهده ی یراق آلات آسیب دیده سعی کنید از یک متخصص برای تعمی آن استفاده کنید.

بهبود عایق بندی پنجره

وجه تمایز پنجره های دوجداره ی یو پی وی سی با پنجره های قدیمی در عایق بندی آن هاست. اگر لاستیک های درزگیر پنجره دچار آسیب شده بودند به کمک یک متخصص آن را تعمیر کنید و هر چند وقت یکبار عایق بندی پنجره هایتان را کنترل کنید.

تعمیر لولاهای آسیب دیده

لولاهای پنجره ی دوجداره از قطعاتی است که به راحتی دچار آسیب نمی شود ولی اگر در صورت نشست ساختمان یا زلزله و یا نصب غیر اصولی دچار آسیب شد بهتر است برای تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

 

نوشته های دیگر

انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
ارتباط با ما

 • 02634252289
 • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها