هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

تاثیر دلار بر قیمت پنجره ی دوجداره ی upvc
تاثیر دلار بر قیمت پنجره ی دوجداره ی upvc

صنعت درب و پنجره ی دوجداره ی upvc و برخی متریال موجود در تولید شیشه ی دوجداره و یراق آلات آن، وارداتی می باشند، به همین دلیل قیمت دلار می تواند تاثیرمستقیمی بر روی آن داشته باشد.
چون متریال پنجره ی دوجداره از قبل در انبار موجود است، افزایش قیمت دلار به سرعت بر قیمت پنجره دوجداره یو پی وی سی تأثیر نمی گذارد. البته بعضی مواقع تقاضا به سمت محصولاتی که قیمت آن ها افزایش پیدا می کند، سوق می یابد و باعث افزایش سریع در قیمت آن ها خواهد شد.

بیشتر بخوانید:”عوامل موثر بر قیمت پنجره ی دوجداره ی upvc
سوال دیگری که ممکن است برای خریداران پیش بیاید این است که چرا با کاهش قیمت دلار، تغییری در قیمت درب و پنجره دوجداره ایجاد نمی شود. در پاسخ باید بگوییم که با افزایش قیمت دلار، تولید کنندگان سوددهی خود را کمتر می کنند تا مشتریان با قدرت خرید کمتر را نیز حفظ کنند و زمانی که قیمت دلار کاهش پیدا کرد با افزایش تقاضای مشتریان، سوددهی تولید کنندگان دوباره به حالت قبل بر میگردد. به همین دلیل با کاهش قیمت دلار، قیمت درب و پنجره upvc کمتر نمی شود و حتی گاها به دلیل افزایش تقاضا قیمت درب و پنجره ی یو پی وی سی افزایش نیز می یابد.
به دلیل تحریم های افتصادی برخی از قطعات درب و پنجره در داخل تولید می شوند و تاثیر دلار بر قیمت پنجره ی دوجداره تا حدی کنترل می شود. یعنی با 5 برابر شدن قیمت دلار قیمت پنجره ی دوجداره 2 تا 2.5 برابر افزایش می یابد.

در ادامه تاثیر دلار بر قیمت متریال پنجره ی دوجداره از جمله پروفیل و یراق آلات را بررسی می کنیم.

تاثیر دلار بر قیمت پروفیل upvc

کارخانه های پتروشیمی مواد اولیه ی پروفیل های upvc را تولید می کنند. این کارخانجات پودر pvc را در اختیار تولید کنندگان پروفیل قرار می دهند. اما موادی همچون اکسید تیتان وارداتی است و قیمت دلار بر آن تاثیرگذار می باشد بنابراین با تغییر قیمت دلار، قیمت پروفیل یو پی وی سی نیز تغییر می کند.

تاثیر دلار بر قیمت یراق آلات

یکی دیگر از متریال پنجره ی دوجداره که قیمت دلار بر آن تاثیر گذار است، یراق آلات است. یراق آلاتی همچون لولا، دستگیره و اسپانیولت داخلی نتوانسته اند جایگزین خوبی برای انواع خارجی باشند.
۹۰ درصد یراق آلات مورد استفاده در پنجره دوجداره از ترکیه وارد می شوند و با کوچکترین تغییر در قیمت دلار قیمت پنجره دوجداره نیز تغییر می یابد.

 

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید