هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

بهترین درب و پنجره ی دوجداره
بهترین درب و پنجره ی دوجداره

امروزه انتخاب درب و پنجره به سادگی گذشته‌ نیست. پیشرفت در زمینه ی ساخت و تولید درب‌ و پنجره سرعت زیادی داشته و به یکی از صنعت‌های بزرگ جهان تبدیل شده است. بنابراین بدون تحقیق نمی توان یک درب و پنجره ی دوجداره، انتخاب و کیفیت بالایی را از آن انتظار داشت.

در این مقاله نکاتی را بیان می کنیم تا شما بتوانید با مطالعه ی آن بهترین نوع درب و پنجره ی دوجداره را انتخاب کنید.

نقش پروفیل در پنجره ی دوجداره

یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب پنجره ی دوجداره، جنس پروفیل مورد استفاده در آن است. پروفیل ها بسته به مصارف مختلف خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارند که باید به آن توجه شود، پروفیل های upvc، آلوود و ترمال بریک کیفیت بالایی دارند.

یکی دیگر از فاکتورها در انتخاب پروفیل پنجره ی دوجداره، ضخامت دیواره‌ی آن است که در استاندارد بین‌المللی این مقدار ۳ میلی‌متر است.

شیشه ی پنجره ی دوجداره

جنس و ضخامت شیشه

جنس و ضخامت شیشه ی دو جداره یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب پنجره ی دوجداره است. ضخامت دو شیشه ی استفاده شده در پنجره ی دوجداره باید متفاوت باشد، زیرا دو شیشه با ضخامت متفاوت، اختلال و نوسان امواج صوتی بیشتر می شود و در برابر صوت عایق بهتری می شود.

خلاء میان دو شیشه

برای افزایش کیفیت شیشه ی دوجداره ابتدا بین دو شیشه خلاء ایجاد می کنند و سپس گاز مخصوص تزریق می‌کنند. اما گاهی اوقات خلاء ایجاد نمی کنند و در نتیجه گاز تزریق شده خالص نمی شود و کیفیت شیشه ی دوجداره پایین می آید.

نوع شیشه

در هنگام انتخاب شیشه به محل نصب توجه کنید زیرا پنجره های دو و یا سه جداره به دلیل اتلاف کم انرژی برای نصب در ساختمان های تهران مناسب تر هستند.

یکی از خصوصیات در و پنجره ی دوجداره این است که بین لایه های شیشه از گاز آرگون پر شده و جدار شیشه کاملا عایق بندی شده است.

اگر در منطقه سردسیر زندگی می کنید، زمستان گرم تری را با نصب پنجره های سه جداره تجربه می کنید. هم چنین این شیشه ها عایق صوتی قویتری نیز هستند. فضای بین این شیشه ها نیز همانند پنجره های دوجداره با گاز پر شده و به خوبی عایق بندی شده اند.

جنس قاب پنجره ی دوجداره

قاب پنجره چوبی، قاب پنجره upvc ، درب و پنجره آلومینیومی، وینیل و فایبرگلاس از رایج ترین متریال برای ساخت پنجره های جدید هستند. ضخامت آلومینیوم و یا کیفیت روکش های قاب پنجره، فاکتور مهمی در انتخاب است. در نظر داشته باشید که قیمت قاب پنجره های وینیل خیلی کمتر از قاب های چوبی است اما پنجره های فایبرگلاس قیمت بیشتری از روکش وینیل دارند.

نوار درزبندی پنجره ی دوجداره

نوار درزبندی از نوعی لاستیک به نام EPDM ساخته می‌شود که  باید در برابر باز و بسته شدن‌های مکرر‌ در و پنجره دوجداره مقاوم باشد.

یراق آلات و اتصالات فلزی در پنجره دوجداره

کیفیت یراق‌آلات به نوع طراحی پنجره‌ها و اندازه آن‌ها نیز بستگی دارد. بنابراین بهتر است خرید پنجره دوجداره را از شرکتی مطمئن انجام دهید که کیفیت یراق آلات را برای شما تضمین کند.

سبک پنجره دو جداره

سبک پنجره ی دوجداره به سلیقه و علایق شخصی بستگی دارد. انتخاب نوع متریال درب و پنجره، از جمله آلومینیومی، پنجره دوجداره upvc، روکش وینیلی بحثی تخصصی، ولی انتخاب سبک باز و بسته شدن پنجره سلیقه ای است.

طراحی متفاوت و مدرن بهترین پنجره دو جداره upvc قدرت انتخاب بیشتری را برای شما فراهم می کند، برای آشنایی بیشتر  مقاله ی انواع درب و پنجره ی upvc را مطالعه کنید.

فرآیند تولید پنجره دو جداره روی کیفیت آن تاثیر دارد.. در و پنجره دوجداره به دو روش دستی و صنعتی با دستگاه های مجهز تولید می شود و بر روی کیفیت آن تاثیرگذار است.

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید در تمام اجزای پنجره، امکان ارائه ی جنس بی‌کیفیت وجود دارد. بهتر است، آگاهانه از یک فروشگاه معتبر خرید کنیم تا از خسارت بعدی جلوگیری کنیم.

 

نوشته های دیگر

پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
چرا پروفیل یو پی وی سی درب و پنجره زرد می شود
پروفیل UPVC چیست و چه کاربردهایی دارد ؟
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها