هوشمندانه فکر کنید و درست زندگی کنید

انواع پروفیل های درب و پنجره ی upvc
انواع پروفیل های درب و پنجره ی upvc

پروفیل در و پنجره در میان مصالح ساختمانی جایگاه خاصی دارد. پروفیل های درب و پنجره، در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارد و در دو گروه تولید می شوند، پروفیل های گروه 2 برای مصارف عمومی و گروه 7 برای مصارف امنیتی و دو جداره، استفاده می شوند.

مطالعه ی بیشتر: مزایای درب و پنجره های upvc
پروفیل یو پی وی سی در قالب های مختلف ساخته می شوند. قاب و سطح مقطع این پروفیل های UPVC به نوع و کاربرد در و پنجره بستگی دارد، انواع پروفیل های در و پنجره در ادامه ذکر می شود:

انواع پروفیل یو پی وی سی

پروفیل فریم

این مدل از پروفیل، در چارچوب اصلی پنجره به عنوان قاب استفاده می شود و بخش های عمودی تا قسمت های پایینی و بالایی پنجره و به عبارت دیگر چارچوب پنجره را تشکیل می دهند. پروفیل فریم دارای سطح مقطع های 6 سانتی متری و 7 سانتی متری است و شکل پروفیل فریم به صورت F است.

پروفیل فریم

از آنجا که درب و پنجره های upvc دارای انواع مختلفی است، پروفیل های فریم دارای اشکال مختلفی هستند.
فریم در و پنجره: این پروفیل برای تولید پنجره ها و درب های لولایی استفاده می شود.

فریم بازسازی: این نوع پروفیل برای نوسازی ساختمان ها استفاده می شود و لبه این پروفیل بر روی فریم در و پنجره قبلی قرار می گیرد ونیازی به تخریب چارچوب پنجره نیست.

فریم کشویی: این نوع پروفیل برای تولید در و پنجره های کشویی استفاده می گردد که به دو صورت تک ریل و دوریل در بازار عرضه می­گردد.

پروفیل میانی یا مولیون

پروفیل مولیون بعنوان تقسیم کننده پنجره استفاده می شود و سطح برش آن بصورت T است. این پروفیل برای کتیبه بالای پنجره استفاده می شود. پروفیل مولیون به چهار دسته ی مولیون سری ۶۰، مولیون سری ۷۰، مولیون متحرک و کتیبه ی کشویی تقسیم می شود. مولیون سری 60 در کنار پروفیل های 6 سانتی متر و مولیون سری 70 در کنار پروفیل های 7 سانتیمتری استفاده می شود، مولیون متحرک به لنگه بازشو پیچ می شود و همراه با بازشو حرکت می کند. مولیون کتیبه کشویی با مولیون های دیگر متفاوت است و در پنجره های کشویی به عنوان تقسیم کننده افقی استفاده می شود.

                               پرویل مولیون ثابتپروفیل مولیون متحرک

پروفیل بازشو یا سش

پروفیل سش یا بازشو برای تولید قسمت بازشو در یا پنجره استفاده می شود. شکل این پروفیل به شکل s است. این پروفیل یه دو دسته ی بازشو پنجره، بازشو درب و بازشو کشویی تقسیم می شود. تفاوت پروفیل بازشوی درب با بازشوی پنجره در ابعاد است به طوریکه پروفیل بازشوی درب از لحاظ ارتفاعی بزرگتر است. پروفیل های سش کشویی در پنجره ی دوجداره کشویی کاربرد دارد.

                پروفیل سش یا بازشوبازشو درب داخلبازشو درب خارج

پروفیل پانل

پروفیل پانل یک صفحه با عرض 10 سانتی متر است که صفحات در هم قفل می شوند، این نوع پروفیل اغلب در ساخت درب و پنجره های پارتیشن و پایین درب‌ها به جای شیشه مورد استفاده قرار می ­گیرد.

  پروفیل پانل

پروفیل زهوار

این نوع پروفیل یکی از انواع پروفیل های جانبی بوده است و جهت نگه داشتن شیشه و پانل استفاده میشود. پروفیل زهوار در دو مدل تک جداره و دوجداره موجود است.

    پروفیل زهوار تک جدارهپروفیل زهوار دو جداره

پروفیل اتصال فریم

این نوع پروفیل جهت اتصال دو فریم یا قاب خارجی در و پنجره ­ها به یکدیگر استفاده می­ شوند و به کمک این نوع پروفیل می­ توان دو یونیت در و پنجره را به یکدیگر متصل کرد.

پروفیل لوله آداپتور

این پروفیل با نام پروفیل آداپتور لوله نیز شناخته می‌شود. این نوع پروفیل به هدف ایجاد چرخش برای اتصال دو درب و پنجره به یکدیگر که زاویه بین آن­ها 90درجه یا بیش­تر است، مورد استفاده قرار می ­گیرد.

 

 

نوشته های دیگر

چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن انرژی جلوگیری می کند؟
انواع و مدل‌های پنجره یوپی‌وی‌سی (uPVC)
پنجره کمانی و خمیده یو پی وی سی چیست
مزیت درب و پنجره های UPVC
تنوع رنگ پروفیل های یوپی‌وی‌سی
پنجره عایق چیست و چه کاربردی دارد ؟!
ارتباط با ما

  • 02634252289
  • کرج، گوهردشت، فلکه اول، برج نیکامال، ورودی اداری طبقه 7 واحدهای 3 و 4
برچسب ها

ارسال پیام
با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید