پوشاندن بالکن با شیشه یکی از روش های جدید برای محافظت از گل و گیاه است. اکثر بالکن ها رو به فضای سبز ساخته می شود، شما می توانید در شرایط آب و هوایی مختلف از بالکن ها شیشه ای استفاده کنید. همچنین با توجه به زندگی شهری، بالکن ساختمان ها فضای راحتی را در خانه ها فراهم می کنند. نزدیکی و زیادی تعداد ساختمان ها در بافت شهری موجب از بین رفتن حریم خصوصی بالکن ها می شود. به همین دلیل امروزه بسیاری از افراد بالکن خانه هایشان را می بندند.

بستن بالکن و تراس با پنجره دوجداره

بالکن ها معمولا با پنجره دوجداره و یا شیشه دوجداره پوشانده می شوند. اگر می خواهید با لکن عایق کاملی نسبت به سرما و گرما و گرد و غبار باشد، از پنجره های دو جداره ی upvc استفاده کنید.

بالکن های شیشه ای بدون فریم نیز برای پوشاندن بالکن مورد استفاده قرار می گیرد که عایق بندی این شیشه ها مانند پنجره های upvc نیست.

در زمان بستن فضای بالکن و تراس با پنجره ی upvc باید نکاتی را در نظر بگیریم، از جمله ابعاد بازشو به میزانی انتخاب کنیم که تمیز کردن پنجره های ثابت به راحتی انجام شود و عرض بازشو باید به میزانی باشد که وقتی باز می شود به دیوار پشت تراس برخورد نکند.

مزایا و معایب بالکن شیشه ای و پنجره ی upvc

ظاهر بالکن شیشه ای آکاردئونی زیباتر و چشم نوازتر از بالکن با پنجره ی یو پی وی سی است.

انتقال صدا و دما از پنجره ی upvc تا 80 درصد و از شیشه تا 50 درصد کاهش می یابد.

تمیز کردن بالکن های شیشه ای از بالکن های با پنجره ی upvc راحت تر است.

در بالکن های شیشه ای اماکن جمع کردن کامل شیشه ها و جایگذاری مجدد آن ها به راحتی امکان پذیر است ولی در بالکن های با پنجره ی upvc این امکان وجود ندارد.

بستن بالکن با پنجره های یو پی وی سی به علت ایجاد بازشوهای مختلف از جمله پنجره دوحالته، فولکس واگنی و …) سهولت دسترسی و ایجاد عایق بندی کامل را تضمین می کند.