مزایای درب و پنجره UPVC

UPVC یا پلی وینیل کلراید بدون پلاستیک یک ماده استاندارد است که در درب و پنجره ها استفاده می شود.

در ادمه مزیت های پنجره و درب UPVC برای خانه شما آورده شده است:

قابل تنظیم بودن

در بیشتر پنجره های UPVC، معمولا درها و قسمتهای خارجی به رنگ سفید است. البته یک سری اشکال سفارشی، سبک ها نیز وجود دارد.

شرکت های سازنده می توانند محصولات UPVC را مطابق با مشخصات دلخواه  تنظیم کنند. به معنی پنجره ها و درها کاملاً به خانه یا ملک شما لباس می پوشند.

امنیت

امنیت یک خانه به نصب پنجره ی آن بستگی دارد. به همین دلیل UPVC با یک قاب فوق العاده سبک و در عین حال محکم و صفحه شیشه این امنیت را برآورده می کند.

عایق بودن

راندمان انرژی در هنگام ورود به ویندوز و درهای جدید در پیش روی همه قرار دارد و انتخاب مواد مورد استفاده بر گرما و درجه بندی انرژی پنجره خانه شما تأثیر خواهد گذاشت.

اگر یو پی وی سی به طور صحیح نصب شود، باعث کاهش تلفات گرما می شود.

دوام بیشتر و نیاز به نگهداری کمتر

UPVC برخلاف سایر مواد که نیاز به سنباده و رنگ آمیزی مجدد سالانه دارند، نیاز به تعمیر کمتری دارند. در و پنجره های ساخته شده از UPVC می توانند برای مدت ها  نسبت به رطوبت و آلودگی‌های جوی مانند اسیدها، قلیاها  مقاوم باشند. یو پی وی سی پوسیده، زنگ‌زده نمی‌شود. همچنین در برابر قارچ و کپک مقاوم است و خراش برنمی‌دارد. پنجره‌ها و درب‌های طراحی شده، براقیت خود را سال ها حفظ می کنند.

پوشش UPVC همچنین از ورود اشعه ماوراء بنفش (UV) که باعث ازبین رفتن مواد در معرض آفتاب می شود، جلوگیری می کند.

در حالی که UPVC می تواند در برابر آب و هوا مقاوم باشند و به نگهداری کمتری نسبت به مواد دیگر دارد.

سازگار با محیط زیست

طول عمر متوسط پنجره های UPVC می تواند بین 40 تا 80 سال باشد و از مواد قابل بازیافت ساخته شده است.

هنگام تعویض پنجره ها و درهای قدیمی ساخته شده از UPVC، می توان از بازیافت آن ها در محصولات دیگر مانند لوله ، اتصالات لوله کشی و موارد دیگر استفاده کرد.

عایق صوتی

مواد UPVC بهمراه پنل های پنجره ی دو جداره به کار می روند تا به کاهش میزان صدای منتقل شده به خانه شما کمک کنند. در و پنجره های یو پی وی سی در مقایسه با همتایان قدیمی خود 50 درصد صدای خارجی را کاهش می دهند.

ضد حریق

آتش سوزی را می توان جزو هولناکترین حوادثی نام برد که بشر از بدو زندگی و در تمدنهای مختلف تاکنون تاوان بسیاری را در این خصوص پرداخت کرده است. با پیشرفت تکنولوژی در علوم مختلف به خصوص معماری و شیمی پیشرفت هایی حاصل شده است.
در بخش مواد در قسمتهای مختلف توانستندبه موادی دست بیابند که آتش زا نبوده و همچنین باعث توسعه آتش نشود که یکی از آنها پنجره دو جداره upvc می باشد .
ترکیببات موجود در پروفيل هاي UPVC باعث شده كه آتشگير نبوده و باعث گسترش آتش نيز نشود.