لیبل و برچسب پروفیل یو پی وی سی، از آن در برابر مواد شیمیایی و جلوگیری از خراشیدگی در تولید و حمل و نقل استفاده می شود. جنس برچسب پروفیل از مواد قابل بازیافت است و با گذشت زمان تجزیه می شود،. بنابراین باید حداکثر تا 45 روز باید از روی درب و پنجره دوجداره ی یو پی وی سی جدا شود. زیرا به مرور زمان این برچسب تجزیه می شود و رنگ پروفیل از بین می رود. البته در ساختمان های در حال ساخت این برچسب تا پایان کار باقی می ماند و از آسیب پروفیل upvc جلوگیری می کند.

معمولا بعد از چند ماه از نصب درب و پنجره ی یو پی وی سی این برچسب ها به سختی کنده می شوند.

نحوه ی کندن برچسب پروفیل upvc

بعد از نصب پنجره های دوجداره یو پی وی سی، برچسب های روی پروفیل مخصوصا برچسب های بیرونی را بردارید، چون نور خورشید باعث تغییر رنگ آن می شود و جدا کردن آن از پنجره ی یوپی وی سی سخت می شود.

مایع تمیز کننده پنجره یو پی وی سی، بهترین ماده برای تمیز کردن پروفیل یو پی وی سی است  ولی در ایران تولید نمی شود. شما می توانید از محلول آب و صابون و یا از دستمال های با فن آوری نانو استفاده کنید.

از بنزین سوپر و یا سشوار برای پاک کردن برچسب باقیمانده روی پروفیل می توان استفاده کرد. استفاده از بنزین معمولی باعث سیاه شدن سطح پروفیل میشود

به علت تفاوت مواد اولیه در هر برند یو پی وی سی، ابتدا با بنزین سوپر قسمت کوچکی از برچسب را پاک کنید، سپس آنرا با آب تمیز کنید. پس از چند روز در صورتی که تغییر رنگی حاصل نشد می توانید بقیه قسمت های پروفیل را از برچسب پاک کنید.