انواع پنجره های دو جداره UPVC

upvc مخفف Unplasticised Poly Vinyl Chloride می باشد. یو پی وی سی، ساخته شده از مشتقات نفت خام می باشد. این ماده نسبت به تغییرات دما ایمن است، زیرا شکل چند ضلعی این ترموپلاست موجود در ساختار پروفیل پنجره های یو پی وی سی، از آن در برابر تغییر شکل در سرما و گرما محافظت می نماید.

پنجره های دوجداره برای اولین بار در اروپا اختراع شد، سپس پنجره های دوجداره ی UPVC با پیشرفت تکنولوژی در آلمان ساخته شد. پنجره های دو جداره ی یو پی وی سی توانستند جای پنجره های چوبی، آهنی، آلمینیومی را بگیرند و یکی از پرکاربردترین پنجره ها در نوع خود شدند.

پنجره های یو پی وی سی با توجه به طراحی متفاوت ساختمان ها در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند. پنجره UPVC نیاز به نگهداری کمتر دارد . مهمتر از همه، آنها کاملا شیک و زیبا هستند، و هر یک از خانه های جدید یا قدیمی را با  مد روز و مدرن نگاه می دارند.

انواع پنجره های دو جداره

پنجره دوجداره ثابت

در این نوع پنجره هیچ گونه بازشویی نداریم وبه همداه شیشه ی دو جداره فقط یک قاب و یک فریم داریم.

پنجره دوجداره کشویی یک لنگه بازشو

در پنجره دوجداره کشویی یک لنگه بازشو، یکی از لنگه‌های پنجره، به صورت کشویی باز می‌شود.

دو جداره کشویی یک لنگه بازشو

پنجره دوجداره کشویی دو لنگه بازشو

این مدل از پنجره ها نیز خیلی مورد استفاده قرار می گیرد، این پنجره ها هم از سمت راست به چپ و هم از سمت چپ به راست به صورت ریلی قابل حرکت است و هر دو لنگه پنجره قابلیت باز و بسته شدن را به صورت کشویی دارند.

این مدل به شما قابلیت رویت بیشتر از فضای بیرونی را میدهد، ولی در مدل لنگه ثابت شما فقط با استفاده از یک لنگه می توانید بیرون را مشاهده کنید. البته قیمت این مدل پنجره ها نسبت به مدل یک لنگه بازشو گرانتر است و در این حالت پنجره نسبت به نوع لنگه ثابت یا لولایی عایق کمتری دارد.

دو جداره کشویی دو لنگه بازشو

پنجره دو جداره تک حالته

پنجره‌ های دوجداره تک حالته روی یک محور افقی باز می‌شوند و می‌توانند به خانه‌ی شما رنگ بدهند و از طرفی به صرفه هم هستند . پنجره های دوجداره تک حالته را به سادگی می‌توان به مدل پنجره دوجداره دو حالته نیز تبدیل کرد.

پنجره دوجداره دو حالته :

پنجره ی یو پی وی سی دو حالته به دو صورت افقی و عمودی باز و بسته می شود. این پنجره ها مانند پنجره های وو جداره ی کشویی هستند ولی فقط از لحاظ باز شدن متفاوتند، همچنین این مدل فضای بیشتری را اشغال می کند و قیمت بیشتری از مدل کشویی دارد.

پنجره دو جداره دو حالته

پنجره دو جداره آکاردئونی :

پنجره ی دو جداره ی آکاردئونی از چند قطعه ی هم اندازه تشکیل شده است که روی هم جمع می شوند، این مدل پنجره ها در صورتی که فضای شما زیاد باشد، کاربرد دارد. در این حالت پنجره مطابق با آکاردئون باز و بسته می شود. در هنگام باز شدن پنجره، همه ی لنگه ها به یک سمت جمع می شوند و بر روی یک لنگه ثابت در یک طرف قرار می گیرد.

پنجره دو جداره آکاردئونی

پنجره دوجداره فولکس واگنی:

در این حالت پنجره مثل درب ماشین فولکس واگن باز و بسته می شود ، و به همین خاطر نیز به این نام مشهور است. کارکردی مشابه با پنجره ریلی و کشویی دارد اما در این حالت ابتدا پنجره ۱۲ سانت به سمت داخل می آید و سپس در ریل مخصوص خود قرار می گیرد. پنجره فولکس واگنی یک پنجره ریلی و کاملا عایق و استاندارد می باشد و جهت مصارف ویلایی بسیار مناسب می باشد.

پنجره دو جداره فولکس واگنی

پنجره دو جداره خلیجی

پنجره های دوجداره خلیجی ترکیبی از پنجره‌های ثابت و بازشو هستند. این پنجره‌ها در کنار یک دیگر یک فضای چندضلعی را تشکیل می‌دهند که بسیار زیباست.

پنجره دو جداره خلیجی

پنجره دو جداره قوسی

پنجره های دوجداره قوسی یکی از مدرن‌ترین انواع پنجره دوجداره به شمار می‌روند. این مدل پنجره دارای قوس است. این پنجره‌ها را می‌توان به صورت تکی یا ترکیبی طراحی، تولید و نصب کرد. کاربرد این مدل پنجره دوجداره نیز مانند پنجره دوجداره خلیجی ایجاد یک فضای خارجی زیبا و بزرگتر نشان دادن فضای داخلی است.

پنجره دو جداره قوسی

بعضی از انواع پنجره upvc  ممکن است خصوصیات بیشتری داشته باشند و مزیت های خاص خود را داشته باشند، مثلا پنجره دوجداره بازشو در صورتی استفاده می شود که شما  بخواهید از محیط خارجی استفاده بیشتری ببرید . این پنجره ی دو جداره یو پی وی سی حداکثر فضا را در هنگام باز شدن ایجاد می کند.